Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Obří lidoopové před Velkým světem techniky

Publikováno: 4.5.2019

Tři nové bronzové sochy, každá o váze 750 kilogramů, oživily vstup do Velkého světa techniky v ostravských Dolních Vítkovicích. Impozantní lidoopové jsou dílem mezinárodně uznávaného čínského umělce Liu Ruowanga a jsou umístěni na prostorném schodišti před budovou science centra, která je navíc díky fasádě částečně zrcadlí a celý vjem se tak ještě umocňuje.

Dílo nazvané Original Sin se stalo první letošní instalací festivalu Sculpture line, dlouhodobého uměleckého projektu, který formou instalací soch do veřejného prostoru zvyšuje kulturní a umělecký potenciál dané lokality.

Lidoop vzhlížející vzhůru k obloze symbolizuje pro autora vzkříšení starověké civilizace. Dnes vyspělá civilizace přináší pokrokovou materiální kulturu, avšak příroda, ve které žijeme, je neustále ničena. Zmatený pohled a nevinná tvář lidoopů vyzařuje touhu současný stav napravit a vykročit směrem k veselejší budoucnosti. Výtvarník vyjadřuje své rozčarování z rozmělňujícího se „oceánu civilizace“, ve které žijeme. Série Original Sin má být apelem na lidstvo, aby věnovalo větší pozornost podstatným věcem.

U ostravského Velkého světa techniky bude instalace k vidění minimálně do září 2019.

O autorovi

Liu Ruowang (nar. 1977 v čínské provincii Shaanxi) absolvoval studia na China Central Academy of Fine Arts. Získal uznání mnoha institucí a jeho díla jsou zastoupena v soukromých, veřejných i firemních sbírkách po celém světě. Kořeny jeho prací jsou hluboce spjaty s čínskou kulturou a historickým kontextem. Tvorba zahrnuje plastiky i malby. V letech 2011 a 2012 byla autorova díla vystavena v National Museum of China, China National Art Museum, v roce 2013 vystavoval mimo jiné v jihokorejském parlamentu.

Více informací na www.sculptureline.cz

Obří lidoopové před Velkým světem technikyObří lidoopové před Velkým světem technikyObří lidoopové před Velkým světem techniky


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava