Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Důl Michal: Tři umělkyně, jeden umělec, dva projekty

Publikováno: 11.4.2019

Tři umělkyně, jeden umělec, dva výstavní projekty. To v těchto týdnech nabízí prostory Dolu Michal v Michálkovicích. První z projektů dostal název Manifest sepíšeme později. Jeho autorkami jsou Vendula Chalánková, Daniela Mikulášková a Maud Kotasová. Autorky se seznámily během studií na Fakultě výtvarných umění v Brně.

Na výstavě jsou návštěvníci konfrontováni převážně s fenomény krajiny a ekologie. Ke slovu se dostává výšivka, a to včetně různých motivů na starých pleších a součástkách automobilů nebo popelnicích. Na obrazech se objevuje vizuální parafráze solárních panelů. To se Vendula Chalánková vypravila malovat do přírody v okolí Blanska a namalovala to, co viděla. Tedy solární panely. Vzniklé obrazy pojmenovala přesně – plenér. „Je to symptomatické pro tuto část 21. století,“ komentoval obrazy v podobě solárních panelů kurátor výstavy Tomáš Koudela.

Projekt Manifest sepíšeme později je k vidění v cechovně dolu a v přilehlých prostorách.

Deep jako průstřel

Kompresorovnu Dolu Michal si pro svoji výstavu vybral vedoucí Katedry výtvarné tvorby Ostravské univerzity Milan Cieslar. Nechal se inspirovat průstřely, které jsou v průmyslovém skle kompresorovny dodnes a podle pamětníků pocházejí ještě z druhé světové války. Cieslar si průstřel vyfotil a v různých obměnách přenesl na plátno. Svoji výstavu nazval výstižně Deep /Hluboký/.

Výtvarný projekt Manifest sepíšeme později je možné na Dole Michal spatřit do 9. května 2019, Cieslarův Deep potom do 5. května 2019.

Důl Michal: Tři umělkyně, jeden umělec, dva projektyDůl Michal: Tři umělkyně, jeden umělec, dva projektyDůl Michal: Tři umělkyně, jeden umělec, dva projektyDůl Michal: Tři umělkyně, jeden umělec, dva projektyDůl Michal: Tři umělkyně, jeden umělec, dva projektyDůl Michal: Tři umělkyně, jeden umělec, dva projektyDůl Michal: Tři umělkyně, jeden umělec, dva projektyDůl Michal: Tři umělkyně, jeden umělec, dva projektyDůl Michal: Tři umělkyně, jeden umělec, dva projektyDůl Michal: Tři umělkyně, jeden umělec, dva projektyDůl Michal: Tři umělkyně, jeden umělec, dva projektyDůl Michal: Tři umělkyně, jeden umělec, dva projektyDůl Michal: Tři umělkyně, jeden umělec, dva projektyDůl Michal: Tři umělkyně, jeden umělec, dva projekty


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava