Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Julietta aneb Snář

Publikováno: 9.4.2019

Progresivní režisérské duo Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský připravilo se souborem opery NDM a hostujícími špičkovými sólisty surrealistické dílo Bohuslava Martinů Julietta aneb Snář.

 

Vůbec první ostravská premiéra opery o třech dějstvích, kterou skladatel sám považoval za svou nejzdařilejší, se odehraje v Divadle Antonína Dvořáka ve čtvrtek 11. dubna od 18:30 hodin, druhá premiéra pak v sobotu 13. dubna ve stejném čase tamtéž.

 

NDM vůbec prvním uvedením této opery ve své historii uctí letošní kulaté výročí úmrtí skladatele a výročí jeho narození v roce 2020. Bohuslav Martinů (1890–1959) dopsal operu pro pražské Národní divadlo v roce 1937, kdy měla premiéru.  

 

Bizarní sen

 

Opera se odehrává v jakémsi bizarním snu: pařížský knihkupec Michel hledá na cestách dívku, jejíž hlas kdysi někde zaslechl. Hledá přelud, sen, dívku, kterou by chtěl každý, ale nikdo ji vlastně nemůže získat. Prozření ze snu do reality má pro něj docela neblahé následky.

 

V hlavní roli Michela se představí Jorge Garza a Luciano Mastro. Roli Julietty alternují Kateřina Kněžíková a Doubravka Součková.

 

Jorge Garza roli Michela dobře zná a ztvárnil ji už na světových operních scénách. Zpíval tuto postavu také ve druhé polovině března na newyorské koncertní premiéře opery Juliette v Carnegie Hall.

 

„Martinů hudba i tato opera jsou velmi romantické. Michel je velká role, skvělá. On je totiž jedinou osobou v téhle opeře, která má vzpomínky a reálné emoce. Je pro něj velmi důležité prožít je naplno. Vy diváci se ale stanete svědky velké změny, která se v něm odehraje. Zpočátku je vše nové, úžasné, zvláštní, ale pak si Michel krůček po krůčku uvědomuje realitu a říká si – možná jsem blázen já, ona není skutečná, existuje jen v mé hlavě,“ popisuje tenorista.

Julietta aneb SnářJulietta aneb SnářJulietta aneb SnářJulietta aneb SnářJulietta aneb SnářJulietta aneb Snář


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava