Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Děj se co děj. Nový výpravný muzikál.

Publikováno: 3.4.2019

Národní divadlo moravskoslezské připravilo pro ostravskou premiéru další světový muzikál.

Dílo s názvem Děj se co děj napsal jazzový génius a ikona broadwayské muzikálové scény 1. poloviny 20. století Cole Porter (1891–1964). Premiéra se uskuteční 4. dubna v 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona, druhá premiéra tamtéž v sobotu 6. dubna 2019.

 

Soubor operety/muzikálu NDM přizval ke spolupráci režiséra Petera Oravce. Tým choreografů Ladislava Cmoreje a Simony Machovičové doplnila poprvé v roli choreografky Kateřina Marie Fialová, ta zároveň alternuje také hlavní roli.

Cole Porter byl ve 30. letech 20. století doslova králem Broadwaye, i když jeho začátek tam moc slavný nebyl. V roce 1916 tam zažil propadák. Vzal to přes Paříž, kde se dobře oženil a díky kontaktům své ženy se na Broadway vrátil a už uspěl – v roce 1928 prorazil s revuí jménem Paříž.

Ostrava zná už jeho muzikál Kiss Me, Kate! (s podtitulem Kačenko, pusu!), který měl v sobotu 23. března derniéru. Děj se co děj (Anything Goes) je v Ostravě novinka, jde o druhé nastudování v ČR (po Plzni). Patří k vůbec nejúspěšnějším světovým muzikálům 30. let. Světovou premiéru si odbyl na scéně Alvin Theater v roce 1934, na Broadway se pak vrátil ještě třikrát.

Vdavekchtivé ženy, podvodníci, agenti FBI…

Muzikál Děj se co děj má celkem banální děj, důležitá je krásná muzika a tanec, stepy zde hrají velmi důležitou roli. Vystupuje zde spousta postav, postaviček, vdavekchtivých žen, podvodníků včetně sňatkových, ale také agent FBI. Všichni se snaží „Děj se co děj“ dosáhnout svého. Dobrý konec zaručen. Divák bude svědkem zaoceánské plavby z Ameriky do Anglie na obří lodi a zároveň bude sledovat příběhy na palubách či v kajutách cestujících – scéna je velmi výpravná. Vytvořil ji pro NDM Ondřej Zicha. Stylové kostýmy jsou dílem Ľudmily Várossové.

Ač dílo nemá jednoznačnou hlavní roli, je za ní považována postava zpěvačky Reno Sweeney, kabaretní hvězdička, která uhání muže, který ale miluje jinou. Porter roli napsal přesně pro tehdejší celebritu Ethel Mermanovou. V ostravském muzikálu hrají, zpívají a tančí Martina Šnytová a Kateřina Marie Fialová.

 „Hraju takovou třicátnici, starou duši, co nemá štěstí na chlapy a zamiluje se do okouzlujícího, ale úplně tupého šmudly. Trochu mi to připomíná Velmu Kellyovou z muzikálu Chicago,“ říká o své roli Kateřina Marie Fialová.

 

Choreograf Ladislav Cmorej má za sebou úspěšné nastudování Rebeccy a ostravský soubor si velmi pochvaluje, stejně tak spolupráci s mladou stepařkou Kateřinou Marií Fialovou. „Ze stepu vyrobíme jeden veselý, multižánrový masakr!“ nastiňuje choreograf Cmorej, na co se má divák připravit.

Děj se co děj. Nový výpravný muzikál.Děj se co děj. Nový výpravný muzikál.Děj se co děj. Nový výpravný muzikál.


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava