Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Beachvolejbalové hvězdy se v Ostravě představí již za dva měsíce

Publikováno: 29.3.2019

Loňská premiéra historicky největšího turnaje v plážovém volejbale na území České republiky se těšila příznivým reakcím ze strany publika i samotných hráčů a nejen z organizačního pohledu se ostravský turnaj zařadil mezi top turnaje Světové série FIVB za rok 2018.

 

V porovnání s loňskem jsme turnaj termínově posunuli o několik týdnů dopředu a v tomto období ho budeme držet i v roce 2020, čímž se nám hned dvakrát podaří zařadit do olympijského kvalifikačního období pro hry v Tokiu 2020. Maximálně tím využijeme potenciál ostravského podniku pro naše hráčky a hráče, kteří budou mít možnost získat v domácím prostředí důležité body do olympijské kvalifikace,“ popsal hlavní novinku ročníku předseda volejbalového svazu Marek Pakosta.

 

Všech šest kurtů na pětidenní akci vyroste v unikátním areálu Dolních Vítkovic a vedle nového titulárního partnera podpořili turnaj i v roce 2019 statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj.

 

Z loňského turnaje jsem byl nadšený, stejně jako snad všichni, co přijeli do Dolních Vítkovic volejbalistům fandit. Tato prestižní akce opět dokázala, že špičkový sport k Moravskoslezskému kraji patří. Také mě potěšila fascinující forma Markéty Slukové a Báry Hermannové. Doufám, že se můžeme i letos těšit na podobné sportovní zážitky a úžasnou atmosféru, kterou si mohli užít nejen sportovní fajnšmekři, ale třeba i školáci, kteří se do Dolních Vítkovic během dopolední vypravili. Je skvělé, že i letos bude vstup na turnaj ve všední dny bezplatný,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

 

Je perfektní, že se v Ostravě znovu dočkáme velkého turnaje v tak divácky atraktivním sportu, jakým je beach volejbal, a to rovnou na špičkové úrovni v podobě podniku Světové série. Jedinečným bonusem pro hráče i diváky bude opět nepřehlédnutelný kontrast tohoto plážového sportu s industriálním prostředím Dolních Vítkovic. Důležitým prvkem naší podpory je následné využití písku pro rozvoj sportu na základních školách a na ostravských sportovištích,“ vysvětlil primátor Tomáš Macura.

 

 

Loni se domácí fanoušci radovali z vítězství českých jedniček Markéty Nausch Slukové a Barbory Hermannové. V mužské části turnaje mezi čtyři nejlepší páry postoupili také Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, kteří se chtějí letos poprat o ještě lepší výsledek.

 

Jsem rád, že se spojení Světové série FIVB a ostravských Dolních Vítkovic osvědčilo. Nyní se díky podpoře nového generálního partnera J&T Bance a pokračující spolupráci s Moravskoslezským krajem, Ostravou a MŠMT daří organizace už druhého ročníku turnaje. V letošním roce půjde o jednu z nejvýznamnějších tuzemských sportovních akcí i díky živému pokrytí celého turnaje Českou televizí,“ doplnil Marek Tesař z pořádající agentury Raul.

 

Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Open odstartuje ve středu 29. května kvalifikačními utkáními, ve čtvrtek ráno následuje hlavní soutěž s 32 mužskými a 32 ženskými dvojicemi, která vyvrcholí finálovými souboji v neděli 2. června. Součástí beachvolejbalového svátku bude také doprovodný program ve fanzóně, Festival barevného minivolejbalu a turnaj pro družstva z moravskoslezských dětských domovů.

 

Ve dnech 29. až 31. května bude vstup do areálu pro všechny zdarma. Na sobotní a nedělní zápasy vyřazovací části turnaje jsou k dispozici vstupenky prostřednictvím sítě Ticketportal. Na oba víkendové dny je možné zakoupit zvýhodněnou permanentku.

 

 

Program turnaje

středa 29. 5. 2019                  kvalifikace     

čtvrtek 30. 5. 2019                 zápasy ve skupinách

pátek 31. 5. 2019                    zápasy ve skupinách a play-off

sobota 1. 6. 2019                    osmifinále a čtvrtfinále

neděle 2. 6. 2019                    semifinále a finále

 

Foto: Jiří Zerzoň

Beachvolejbalové hvězdy se v Ostravě představí již za dva měsíceBeachvolejbalové hvězdy se v Ostravě představí již za dva měsíceBeachvolejbalové hvězdy se v Ostravě představí již za dva měsíceBeachvolejbalové hvězdy se v Ostravě představí již za dva měsíceBeachvolejbalové hvězdy se v Ostravě představí již za dva měsíceBeachvolejbalové hvězdy se v Ostravě představí již za dva měsíceBeachvolejbalové hvězdy se v Ostravě představí již za dva měsíceBeachvolejbalové hvězdy se v Ostravě představí již za dva měsíce


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava