Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Cirkulace. Vodou rozpustná výstava

Publikováno: 7.2.2019

Brněnská výtvarnice Zuzana Bartošová představuje v ostravské Industrial Gallery na Zahradní ulici vodou rozpustné projekty, které postupně, zkrápěny vodou, mizí. „Jde o zamýšlení nad samotnou potřebou člověka zanechat po sobě stopu, která však často postupem času úplně zanikne,“ uvádí autorka výstavy Zuzana Bartošová.

 

Vernisáž nezvyklé výstavy se konala v úterý 5. února. Jednotlivé objekty jsou tištěny na 3D tiskárně z vodou rozpustného filamentu PVA, který se při běžném tisku používá pouze jako ve vodě rozpustná podpora pro samotný tisk. Objekty v galerii jsou zkrápěny vodou a postupně mizí. V galerii jsou rovněž instalována speciální čidla – když přijdou návštěvníci, voda díky nim začne tryskat. Vystavené objekty se tak mají do konce výstavy zcela rozpustit.

„Instalace v prostoru galerie s názvem Cirkulace se zabývá specifičností samotného galerijního prostoru. Jednotlivé objekty, které jsou umístěny v galerii, vznikají přímo pro dané místo a reagují na objemy galerie, kterou se snaží nenásilně doplnit. Průsvitný materiál objektů zajistí, že divák si na první pohled nenápadných objektů geometrických tvarů spíše nevšimne,“ popisuje výstavu kurátorka Zuzana Kulhánková, která projekt Zuzany Bartošové pokládá za velice zdařilý.

 

Zuzana Bartošová/ *1992/ je absolventkou Fakulty výtvarných umění VUT v Brně. „Věnuji se především instalaci, objektu a soše. V poslední době se zabývám opakováním, cirkulací a koloběhem. Pro mou tvorbu je také typické použití jednoho prvku a jeho zmnožení. V posledních letech pracuji nejvíce se dřevem a také využitím nepotřebného materiálu,“ charakterizuje svoji práci výtvarnice.

 

Výstava Cirkulace potrvá v Industrial Gallery do 1. března 2019.

Cirkulace. Vodou rozpustná výstavaCirkulace. Vodou rozpustná výstavaCirkulace. Vodou rozpustná výstavaCirkulace. Vodou rozpustná výstavaCirkulace. Vodou rozpustná výstavaCirkulace. Vodou rozpustná výstavaCirkulace. Vodou rozpustná výstavaCirkulace. Vodou rozpustná výstavaCirkulace. Vodou rozpustná výstavaCirkulace. Vodou rozpustná výstava


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava