Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Dokonalá svatba

Publikováno: 6.2.2019

Úspěšnou komedii Robina Hawdona Dokonalá svatbazařazuje poprvé na repertoár činohra Národního divadla moravskoslezského. Premiéra se odehraje v Divadle Jiřího Myrona ve čtvrtek 7. února.

 

Komedii nastudoval režisér Janusz Klimsza. Dvojici snoubenců tvoří Petr Panzenberger a Izabela Firlová, dívku, jejíž přítomnost v novomanželské posteli nastartuje řadu komických zvratů, hraje Kateřina Vainarová.

 

Britský herec, dramatik a spisovatel Robin Hawdon vytvořil svižnou hru plnou fatálních záměn, nečekaných situací, peprného humoru a zároveň romantiky. Dílo se dočkalo desítek úspěšných uvedení po celém světě.

 

Ráno vedle cizí dívky

Pozdě ráno se v novomanželském apartmá probouzí ženich Bill vedle na první pohled zdánlivě cizí dívky Judy. Z noci si nic nepamatuje, divákovi je ale hned jasné, že rozlučka se svobodou ve stejném hotelu bylo o dost divočejší, než bylo v plánu. Do apartmá má co nevidět dorazit nevěsta Ráchel s matkou, aby se připravily na obřad, a ženich tam nemá co dělat. Situaci zachraňuje svědek Tom, který přijde ještě před nevěstou dokončit poslední přípravy a ženicha tam najde. Dívku Judy chtějí vydávat za pokojskou, jenomže skutečná pokojská Julie přichází…

 

„Zápletka je sice poměrně jednoduchá, ale děj se pak nese ve zběsilém tempu omylů, záměn a lží směřujících ke katastrofě. Každý nový pokus o záchranu situace končí dalším omylem a selhává s příchodem další nechtěné osoby na scénu a s další zmínkou o něčem, co vůbec nemělo zaznít,“ přibližuje princip hry dramaturg Adam Gold a dodává: „Hawdon stvořil skvělou frašku, v níž se mísí prvky situační a konverzační komedie, doplněné o motivy romantické lásky, která je zde stavěna na hlavu nebo slouží jako výchozí bod pro nové komické situace.“

 

Všichni jsme lháři

„Hraju ženicha – chlápka, co v životě neměl moc holek a probudí se po předsvatební noci vedle cizí holky. Je tam hodně střihovosti, má to spád hned od chvíle, kdy se na scéně dohodneme na nějakém řešení situace. A všichni jsme tam vlastně profesionální lháři,“ přibližuje představitel ženicha Billa Petr Panzenberger, který je od září 2018 stálým členem činohry NDM.

 

V dalších rolích hraje matku nevěsty Dafné Pavlína Kafková, Lada Bělašková ztvární skutečnou pokojskou Julii, Kateřina Vainarová vystupuje v roli dívky Judy, vedle níž se ženich probouzí. Ivan Dejmal má roli svědka Toma, ředitele hotelu hraje Vladimír Čapka.

Dokonalá svatbaDokonalá svatbaDokonalá svatbaDokonalá svatbaDokonalá svatbaDokonalá svatba


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava