Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

-7,4  -7,4°

Předpověd

Aktuality

V Dolních Vítkovicích padl rekord

Publikováno: 4.1.2019

Uplynulý rok 2018 se do statistik návštěvnosti Dolních Vítkovic opět zapíše jako rok rekordní. Poprvé v historii unikátního industriálního areálu do něj zavítalo celkem 1 655 514 návštěvníků. Celková návštěvnost zahrnuje evidenci návštěvníků industriálního areálu v centru města i petřkovického Landek Parku.

Že se uplynulý rok stane rokem rekordním, předvídalo vedení Dolních Vítkovic už během druhé poloviny kalendářního roku. Rekordní návštěvnost vedení areálu připisuje kvalitní dramaturgii Světa techniky, Milan Dobeš Musea i Landek Parku. „Po celý loňský rok jsme byli co do návštěvnosti v mírném nadprůměru. Tvrdě pracujeme na programu pro návštěvníky, nechceme, aby byla programová nabídka stále stejná. Z toho důvodu neustále rozšiřujeme jak prohlídkové trasy, tak doprovodný program v expozicích,“ vysvětluje výkonný ředitel Dolních Vítkovic Petr Koudela.

Army Day i Kintera

V lednu loňského roku tak spolek zpřístupnil v rámci jedné z prohlídkových tras původní těžní stroj, v březnu otevřel ve Velkém světě techniky velmi úspěšnou dočasnou výstavu Klamárium, vůbec poprvé v Landek Parku ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím v Ostravě pořádal úspěšný Army Family Day a pozadu nezůstávalo ani prestižní Milan Dobeš Museum „Zde se nám podařilo navázat fantastickou spolupráci se soudobým českým umělcem Krištofem Kinterou. Jeho díla jsme vystavovali nejen v prostoru samotné expozice, ale některé velké exponáty byly vystaveny také ve vstupní hale nebo dvoraně Multifunkční auly Gong,“ doplňuje Koudela.

Moderního a pro někoho také kontroverzního Krištofa Kinteru vystřídala v říjnu díla fenomenálního českého vlastence a umělce mezinárodního věhlasu Františka Kupky. Dolní Vítkovice přivítaly v roce 2018 miliontého návštěvníka už v polovině léta, a to před sebou měly ještě programově nabitý závěr roku. Jednou z nejdůležitějších akcí uplynulého roku byly opět také vzdělávací aktivity pro školy, které i díky podpoře statutárních měst, zejména pak významné podpoře statutárního města Ostrava, mohlo v roce 2018 navštívit přes 24 500 žáků mateřských, základních i středních škol. V moderně vybavených učebnách, laboratořích a dílnách odučili lektoři Světa techniky denně desítky lekcí, některé vzdělávací programy se pak přesunuly také do prostředí Milan Dobeš Musea.

Trikolora a Bolt Tower

Areál se v roce 2018 připojil k celé řadě akcí oslavujících 100 let republiky. Symbol Dolních Vítkovic, ale také celé Ostravy Bolt Tower, svítil ve spolupráci s Moravskoslezským krajem od července do prosince v národních barvách. Tematický program pro veřejnost připravil ke 100 letům republiky také Malý svět techniky U6.

Rok 2019? Těšte se do Koksovny

Pro rok 2019 slibuje vedení Dolních Vítkovic neméně zajímavý program. „V polovině roku otevřeme zrekonstruovaný objekt budovy Koksovny. Rozpočet na její rekonstrukcí přesahuje 13 milionů korun a významně se na něm podílí Moravskoslezský kraj. Objekt bude součástí nově vznikající prohlídkové trasy, jež povede areálem,“ vysvětluje mluvčí Dolních Vítkovic Pavlína Copková.

Na přelomu dubna a května proběhne nejen pod vysokou pecí tradiční Lampionový průvod a Den otevřených dveří. Exkluzivní díla přinese do Ostravy opět také Milan Dobeš Museum. Už na jaře otevře výstavu děl polského představitele geometrické abstrakce Andrzeje Nowackého a v plánu je také výstava při příležitosti 90. narozenin Milana Dobeše, jehož jméno muzeum hrdě nese.

Dolní Vítkovice jsou dnes nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Moravskoslezském kraji a ve statistikách agentury Czech Tourism pravidelně obsazuje první příčky v rámci celorepublikového přehledu.

V Dolních Vítkovicích padl rekordV Dolních Vítkovicích padl rekordV Dolních Vítkovicích padl rekordV Dolních Vítkovicích padl rekordV Dolních Vítkovicích padl rekordV Dolních Vítkovicích padl rekordV Dolních Vítkovicích padl rekordV Dolních Vítkovicích padl rekord


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava