Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

-2,9  -2,9°

Předpověd

Aktuality

Ostravu rozsvítí andělé

Publikováno: 28.11.2018

V Ostravě začínají oslavy Vánoc. Bohaté programy čekají na návštěvníky v sobotu 1. prosince před Novou radnicí, v centru města se budou slavit Vánoce každý den, a to až do 23. prosince.

 

Andělská show před Novou radnicí

 

V sobotu 1. prosince v 18 hodin se na Prokešově náměstí rozsvítí vánoční strom, výzdoba náměstí a radnice, a to za účasti ostravského primátora Tomáše Macury.

 

Město připravilo v předvečer adventu bohatý program, který začne už ve 14 hodin. Největším lákadlem bude snová andělská show. Nad hlavami návštěvníků se ve výšce 30 metrů budou vznášet andělé. Celou atmosféru dokreslí živý zpěv a obří svítící loutka anděla. Na závěr se budou zpívat koledy – Tichá noc, Štědrej večer nastal, Nesem vám noviny a další.

 

Pro děti je připravena Ježíškova pošta, každé z nich může své přání napsat na speciální pohlednici a město Ostrava je pošle do Božího Daru. Pro rodiče s dětmi jsou připravena hravá soutěžní stanoviště. Děti si zábavnou formou připomenou tradice Vánoc v interaktivním představení s Poppy a Adélkou. Andělská show je naplánována na 16.15 a 17.45 hodin. Na pódiu vystoupí Theatre Brass Quintet se Simonou Mrázovou.

 

Vánoční trhy – Masarykovo náměstí

 

Vánoční trhy na Masarykově náměstí budou zahájeny ve čtvrtek 29. listopadu a potrvají do neděle 23. prosince. Kromě centrálního náměstí budou stánky rovněž na Jiráskově náměstí, na ulici Solné, v prostoru bývalé květinové síně a letos poprvé mohou lidé navštívit i studentské vánoce na Smetanově náměstí.

Na Masarykově i Jiráskově náměstí se mohou návštěvníci těšit na betlémy s živými zvířátky, na Jiráskově náměstí budou moci děti psát vzkazy Ježíškovi, vyrábět vánoční přání nebo jednoduchou vánoční ozdobu. V průběhu konání vánočního jarmarku se návštěvníkům představí řada divadel, lidových a dalších hudebních souborů.

Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení vánočního stromu se uskuteční v neděli 2. prosince v 17 hodin, program bude připraven již od 16 hodin. Poté se uskuteční koncert Markéty Konvičkové. Na Mikuláše se lidé mohou těšit těšit na Cirkus trochu jinak, Jaroslava Uhlíře a od 18 hodin bude ohňostroj. 12. prosince se uskuteční tradiční akce Česko zpívá koledy s kapelou Šajtar. 21. prosince bude  Den s pohádkou Když draka bolí hlava, který bude zakončen v 19 hodin ohňovou show. Vánoční trhy končí 23. prosince koncertem kapely Mirai.

 Rozhledna i hvězdné nebe

Centrum města zdobí nové vánoční prvky. Kromě taverny s rozhlednou, andělů, ledového stromu a světelných bran je letos nové hvězdné nebe na ulici Solné, nazdobený Husův sad, nasvícené kašny na Smetanově náměstí, na nám. Dr. E. Beneše a na ul. Umělecké. Rozšířena budou i místa ke konzumaci jídla a nápojů pro návštěvníky. Návštěvníky budou provázet také nové dřevěné směrovky.

Studentské Vánoce

Vedle vánočního kluziště bude umístěno ruské kolo a dětský kolotoč. Novinkou jsou i tzv. Studentské Vánoce na Smetanově náměstí, a to ve spolupráci s Kampusem Palace, kde budou pro návštěvníky připraveny různé workshopy, přednášky, taneční a hudební vystoupení a také stánky s občerstvením.

Rozšíření vánočních trhů podporuje nejen finanční dotací statutární město Ostrava.

 

Více na: www.ostravskevanoce.cz.

Ostravu rozsvítí anděléOstravu rozsvítí anděléOstravu rozsvítí anděléOstravu rozsvítí anděléOstravu rozsvítí anděléOstravu rozsvítí andělé


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava