Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Komiks: zábavný, šílený, vykloubený

Publikováno: 25.10.2018

Ostravská Komorní scéna Aréna uvádí situační komedii Komiks, která pochází z pera slovenského dramatika Viliama Klimáčka. Premiéra se koná v sobotu 27. října. Inscenace je popisována jako zábavná, bizarní, se šílenými, vykloubenými situacemi. Režijně ji připravil herec, dramatik a režisér Tomáš Dianiška.

„Je to úplně první hra, kterou jsem kdy přečetl. Bylo to někdy na střední škole, našel jsem ji v časopise Svět a divadlo a pořád se mi líbí,“ říká režisér Dianiška, proč si vybral k uvedení právě Klimáčkův Komiks. Je to svižná povídková komedie o znuděných lidech, kteří nezažívají reálné pocity, a tak hledají nějaké vytržení,“ dodává.

Komiks přináší několik příběhů, extrémních mikrodramat nasáklých černým humorem, absurditou a jevištní zkratkou. Diváci se mohou těšit na Šimona Krupu, Zuzanu Truplovou, Jana Chudého, Kristýnu Krajíčkovou, Terezu Cisovskou a Vojtěcha Lipinu.

Anesteziolog divadelníkem

Šedesátiletý slovenský dramatik Viliam Klimáček vystudoval lékařskou fakultu a pracoval jako anesteziolog na Klinice kardiovaskulární chirurgie v Bratislavě. Posléze spoluzaložil bratislavské alternativní divadlo GUnaGU a od roku 1985 je jednou z jeho vůdčích osobností. Působí v něm coby herec, režisér a scenárista. Lékařského povolání nechal v první polovině 90. let minulého století, kdy se začal věnovat divadlu profesionálně. Je několikanásobným držitelem Ceny Alfreda Radoka za nejlepší českou a slovenskou hru. Jeho hra Komiks vycházela v roce 2003 na pokračování v časopise Svět a divadlo spolu s komiksovými grafikami Niny Weisslechnerové.

Komiks: zábavný, šílený, vykloubenýKomiks: zábavný, šílený, vykloubenýKomiks: zábavný, šílený, vykloubenýKomiks: zábavný, šílený, vykloubenýKomiks: zábavný, šílený, vykloubenýKomiks: zábavný, šílený, vykloubený

Soubory ke stažení:Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava