Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Slezská nejenom

Publikováno: 2.10.2018

Výstava fotografií nazvaná Slezská nejenom začne vernisáží 3. října ve Slezskoostravské galerii v budově slezskoostravské radnice.

 

Autorem fotografií je Jan Král, který od roku 2011 působí jako redaktor a fotograf ve Slezskoostravských novinách a je rovněž spolupracovníkem Ostravského informačního servisu.

 

„Návštěvníci mohou zhlédnout přesně 104 fotografií, vzniklých v uplynulých čtyřech letech na území Slezské Ostravy. Číslo 104 je symbolické. Stejné číslo má i trolejbus projíždějící napříč celou Slezskou. Tímto trolejbusem jsem jezdil už před čtyřmi desetiletími jako kluk a jezdím tak dodnes,“ uvádí padesátiletý autor.

 

Fotografie vznikaly v drtivé většině při práci pro Slezskoostravské noviny, které vydává městský obvod. „Uvidíte lidi vystupující na šachetní věže, slavící dožínky, vařící slezský bigos, navštěvující rockové koncerty i koncerty vážné hudby, stoupající na haldu Ema, stejně jako portréty některých zajímavých osobností, které se pro Slezskoostravské noviny nechaly v uplynulých letech fotografovat,“ popisuje Král obsah výstavy.

 

„Snažil jsem vybrat fotografie tak, aby vyniklo, jak je Slezská neuvěřitelně rozmanitá. Od úžasné přírody kolem řeky Odry po krajinu srostlou s těžkým průmyslem.

 

Výstava dostala název Slezská nejenom z toho důvodu, že autor, pokud zrovna nepracuje, jezdí na kole. Na něm v uplynulých třech letech absolvoval cesty s foťákem, stanem, spacákem a dvěma tričky kolem tří řek - Moravy, Vltavy a Dunaje. „Cestovat takovým způsobem je až rizikově návyková záležitost. Doufám, že z vystavených fotografií pořízených během těchto cest to bude všem hned zcela jasné,“ uzavírá Král.

 

Doprovodný program výstavy: Cykloslezan nejenom u tří řek.  Přednáška Jana Krále o cyklovýpravách. Středa 14. listopadu od 17 hodin, Slezskoostravská galerie.

 

Výstava potrvá do 23. listopadu 2018.

Slezská nejenomSlezská nejenomSlezská nejenomSlezská nejenomSlezská nejenomSlezská nejenomSlezská nejenomSlezská nejenomSlezská nejenomSlezská nejenom


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava