Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Nová divadelní sezóna u Bezručů zahájena!

Publikováno: 14.9.2018

V Divadle Petra Bezruče slavnostně zahájili novou divadelní sezónu s podtitulem Každý originál, všichni Bezruči, kterou odstartovalo představení inscenace Maryša.

V rámci večera 6. září proběhlo vyhlášení výsledků třináctého ročníku ankety Bezruč sobě a diváci premiérově zhlédli nový videoklip k letošní sezóně.

Klip k nové sezóně zde:

https://youtu.be/1m_jLL8psFk [2] 

 

Vítězem Norbert Lichý

Před zahajovacím představením proběhlo vyhlášení výsledků ankety Bezruč sobě, ve které diváci každoročně volí své oblíbence. V průběhu prázdnin hlasovala v anketě téměř tisícovka diváků, kteří vybírali nejoblíbenější herečku, herce a inscenaci uplynulé sezóny, volili také nejlepší zpracování plakátu a traileru.

V kategorii Nejoblíbenější herec diváky v loňské sezóně nejvíc zaujal Norbert Lichý, který získal 40 procent hlasů. V minulé sezóně ztvárnil roli Lízala v inscenaci Maryša, objevil se také v komedii Kdo je tady ředitel? a pozornost diváků i odborné kritiky se stále soustředí k úspěšné inscenaci Spalovač mrtvol – za mimořádný herecký výkon v této inscenaci byl v loňském roce nominován na Cenu divadelní kritiky a získal také širší nominaci na Cenu Thálie.

Vítězkou Pavla Gajdošíková

V kategorii Nejoblíbenější herečka se na prvním místě umístila Pavla Gajdošíková, která získala 42 procent diváckých hlasů. V loňské sezóně Pavla excelovala v titulní roli Maryši ve stejnojmenné inscenaci, objevila se také v komedii Kdo je tady ředitel? a v divadelní adaptaci románu Guy de Maupassanta Miláček ztvárnila roli Madeleine Forestierové.

Inscenace? Maryša

V kategorii Nejoblíbenější inscenace uplynulé sezóny zvítězila Maryša. Tragický příběh nešťastné dívky donucené podlehnout společenskému a rodinnému nátlaku bratří Mrštíků v režii Janky Ryšánek Schmiedtové zaujal 30 procent hlasujících diváků.

 

Zapomenuté světlo a Kouř

Slavnostním večerem Divadlo Petra Bezruče zahájilo svou 73. divadelní sezónu. Během deseti měsíců se repertoár této scény rozšíří o pět nových inscenací.

První z nich bude divadelní adaptace knihy kontroverzního básníka Jakuba Demla Zapomenuté světlo. Tento strhující pohled do lidského nitra nabízí velkou hereckou příležitost, již režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová svěřila Norbertu Lichému.

Listopadovou premiérou bude divadelní adaptace kultovního filmu Kouř, kterou pro Bezruče připravují Kristýna Kosová a Adam Svozil. Jaké jiné město by mělo vdechnout slavnému Kouři nový divadelní život než právě Ostrava, kde se kdysi natáčel?

Nová divadelní sezóna u Bezručů zahájena!Nová divadelní sezóna u Bezručů zahájena!Nová divadelní sezóna u Bezručů zahájena!Nová divadelní sezóna u Bezručů zahájena!Nová divadelní sezóna u Bezručů zahájena!Nová divadelní sezóna u Bezručů zahájena!


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava