Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Afrika na Sokolské 26 i v Industrial Gallery

Publikováno: 6.9.2018

Hned ve dvou ostravských galeriích najednou je nyní k vidění současné africké umění. Svá díla ve Výstavní síni Sokolská 26 a také v Industrial Gallery vystavuje od 4. září africký umělec Philippe Kayumba.

Výstava nazvaná A Look má podtitul Zápisník z Francie a Německa. „Kayumba reaguje ve svých dílech na to, co aktuálně vidí,“ říká o Afričanovi a jeho tvorbě kurátor výstavy a architekt Tadeáš Goryczka z Kabinetu architektury.

Philippe Kayumba (*1981, Kinshasa) je výtvarník, fotograf a performer původem
z Demokratické republiky Kongo, v současnosti ale žije a pracuje v Paříži a ve Frankfurtu
nad Mohanem. Je absolventem Akademie výtvarných umění v Kinshase, další zkušenosti získal v rámci studijních pobytů ve Francii, Jižní Africe a rodném Kongu.

„Akademická umělecká pravidla nejsou pro mne důležitá a bez rozpaků využívám nejrůznější současné styly a rozmanité techniky. Ve svých pracích hovořím o událostech, které jsem ve svém životě prožil, nebo o věcech, kterých jsem byl svědkem,“ doplňuje Goryczku sám autor, který přiznává, že je ovlivněn mimo jiné i ruským malířem Vasilijem Kandinským.

Goryczka přirovnává Kayumbova díla k výtvarně zachycené erupci emocí. „Výstava se skládá z umělcových výtvarných selfíček v uvozovkách. Jde vlastně o autoportréty, které Kayumba tvořil na různých místech Německa a Francie podle toho, jak se zrovna cítil.“

Tadeáš Goryczka rovněž upozorňuje, že výstava je vzácnou příležitostí vidět v Ostravě současné africké umění, které se hned tak do moravskoslezské metropole nedostane.

Výstava ve Výstavní síni Sokolská 26 a v Industrial Gallery potrvá do 5. října 2018.

Jan Král

Afrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial GalleryAfrika na Sokolské 26 i v Industrial Gallery


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava