Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Industrial Gallery. Práce ze sléváren

Publikováno: 23.7.2018

Společnost Vítkovické slévárny každoročně nabízí vybraným mladým umělcům, aby se v jejich areálu celý týden pohybovali a především tvořili.

Letos se konal již sedmý ročník této akce, výsledky jsou nyní k vidění v Industrial Gallery na Zahradní ulici v centru města. Název výstavy je stručný: Art!!!

Pozvání do těžkých provozů letos dostali Slovenka Klaudia Korbelič, Denisa Štefanigová z Brna a také Mira Macík, žijící a tvořící v Ostravě.

„Trojice umělců měla během rezidenčního pobytu k dispozici svůj vlastní ateliér s veškerým potřebným materiálem ve skladu modelů a prostory ve sběrně barevných kovů včetně materiálu, který jim byl plně k dispozici pro vytváření plastik a objektů,“ uvedla kurátorka galerie Zuzana Kulhánková.

„Pobyt ve slévárnách byl velmi inspirující, snažila jsem se vytěžit co nejvíc. Bylo tam krásné smetiště, což byla skvělá zkušenost, objevili jsme zajímavý materiál, který jsme si mohli odnést,“ svěřila se během vernisáže Denisa Štefanigová.

Výstava Art!!! Byla zahájena 17. července, potrvá do 17. srpna 2018.

Jan Král

Industrial Gallery. Práce ze slévárenIndustrial Gallery. Práce ze slévárenIndustrial Gallery. Práce ze slévárenIndustrial Gallery. Práce ze slévárenIndustrial Gallery. Práce ze slévárenIndustrial Gallery. Práce ze slévárenIndustrial Gallery. Práce ze slévárenIndustrial Gallery. Práce ze slévárenIndustrial Gallery. Práce ze slévárenIndustrial Gallery. Práce ze slévárenIndustrial Gallery. Práce ze slévárenIndustrial Gallery. Práce ze slévárenIndustrial Gallery. Práce ze slévárenIndustrial Gallery. Práce ze slévárenIndustrial Gallery. Práce ze sléváren


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava