Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Dům umění zaplňují studenti Ostravské univerzity

Publikováno: 11.7.2018

Celkem 27 studentů – umělců, kteří letos obhajobou své diplomové práce završili magisterské studium na Fakultě umění Ostravské univerzity, vystavuje své práce v ostravském Domě umění a v Galerii Laboratoř.

K vidění jsou malby, grafiky, kresby, knižní design, videoperformance, plastiky, instalace i multimédia napříč všemi uměleckými ateliéry.

 

„Diplomky se po letech opět vrátily do ostravského Domu umění a jsem moc rád, že se tak stalo. Jak jinak bychom mohli pomoci mladým umělcům, než je podpořit hned na začátku cesty? Výstavou si už nyní mohou otevřít dveře do světa současného umění,“ říká Jiří Jůza, ředitel GVUO.

 

Někteří studenti se vydají cestou svých pedagogů, jiní zůstanou na volné noze. Ti nejodvážnější se rovnou pustí do praxe. Takovým příkladem je i Katarína Jamrišková. Milovnice krásných knížek za svou cílovou metu zvolila Ateliér obalového a knižního designu pod vedením Elišky Čabalové. „Její autorská kniha s názvemLunazáří a pohasíná v prvním patře Domu umění. To však není její konečná. Na základě doporučení byla přijata na místo grafičky Galerie výtvarného umění v Ostravě. Své zkušenosti a dovednosti tak propůjčí nejvýznamnější sbírkotvorné galerii v regionu,“ vysvětluje mluvčí GVUO Jana Malášek Šrubařová.  

 

Výstavu doprovází katalog s vystavovanými umělci a jejich tvorbou, který je možno zakoupit na pokladně Domu umění za 150 korun.

 

Dům umění je otevřen úterý až neděle od 10 do 18 hodin. Vstupné je 40 korun plné a 20 korun zlevněné.

 

Druhá část výstavy probíhá v GAFU Laboratoři – Galerii Fakulty umění Ostravské univerzity. Ta je umístěna na Českobratrské 16 a otevřena pondělí až pátek od 10 do 15 hodin, vstup volný.

 

Více informací na www.gvuo.cz

             

Vystavující umělci:

Alena Csabiová, Nikos Eftimiadis, Tomáš Juřena, Jana Vlčková, Simona Drdáková, Gabriela Cyrusová, Gabriela Zelenková, Marcela Krupová, Timur Aloev, Kateřina Baránková, Inga Chuprova, Kristýna Pavlíková, Daniel Štecha, Tomáš Graběc, František Mucha, Eliška Kvíčalová, Kristýna Drápalová, Jana Baletková, Marek Franz, Helena Hankeová, Katarína Jamrišková, Eliška Ondrušková, Ivana Stránská, Klára Syberová, Anna Pokorná, Šimon Szabo, Lenka Szilasi

 

Výstava potrvá do 22. července 2018

Dům umění zaplňují studenti Ostravské univerzityDům umění zaplňují studenti Ostravské univerzityDům umění zaplňují studenti Ostravské univerzityDům umění zaplňují studenti Ostravské univerzityDům umění zaplňují studenti Ostravské univerzityDům umění zaplňují studenti Ostravské univerzity


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava