Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice.

Publikováno: 20.6.2018

V sobotu 23. června již počtvrté ožijí oba břehy řeky Ostravice rozmarnými slavnostmi. Připraveny budou soutěže ve sjezdu netradičních plavidel, půjčovny loděk, říční přívozy, hry a soutěže pro děti i dospělé, koncerty a k tomu spousta dobrého jídla a pití. Do soutěže ve sjezdu netradičních plavidel se může přihlásit každý, kdo má trochu fantazie a postaví si vlastní plavidlo, soutěžící se mohou hlásit i v den konání akce. Kreativitě při stavbě plavidla se meze nekladou. Vítěz soutěže získá 15 tisíc korun. Hodnotit se bude schopnost plavidla plout a manévrovat na hladině řeky Ostravice od soutoku s Lučinou po Most Miloše Sýkory, originalita vzhledu plavidla, originalita vzhledu posádky. Do soutěže je již nyní přihlášeno 9 plavidel.

Slavnosti začnou ve 14 hodin a o hodinu později hodin bude odstartována soutěž sjezdu netradičních plavidel. Novinkou akce bude lanovka nad vodou z Moravské na Slezskou.

Připravena budou různá stanoviště, například spojená s vodou - vodní pumpy, hod mokrou houbou, pro menší lovení rybiček, bublinová stanoviště s výrobou obřích bublin, stanoviště s hlavolamy nebo klaunské dovednosti - točení talířů, lyžování ve dvojicích, hod ponožkou, balancování na prkně atd. Děti se mohou dále těšit soutěže v dobývání hradu, obří stavebnice, šachy a Hopsalína.

Dále bude připravena galerie umění, koncertní scéna, kulinářská ulička, mokrá lávka, mobilní most, který bude sestaven z obrácených raftů ukotvených k břehům, lezecké stěny, workshopy parkouru i výtvarné workshopy, dětská hřiště i relax zóna s lehátky, slunečníky, bary. Zahrají a zazpívají David Stypka, Kuba Kupčík+KubaBand, Banda del Cafe.

Ve 22 hodin se můžete těšit na světelnou show nad Mostem Miloše Sýkory.

Akci pořádá náš městsk obvod Moravská Ostrava a Přívoz spolupráci s městským obvodem Slezská Ostrava a statutárním městem Ostravou.

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice.Rozmarné slavnosti řeky Ostravice.Rozmarné slavnosti řeky Ostravice.


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava