Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Dream Factory na Hlubině, v Palace i Masarykově náměstí

Publikováno: 2.6.2018

Jubilejní 10. ročník desátý ročník divadelního festivalu Dream Factory Ostrava začal 29. května.

Ostravská Továrna na sny bude až do 4. června diváky zásobovat tím nejlepším, co se za poslední dobu na divadelních prknech urodilo. Hrát se bude v ostravských divadlech, ale také v Dolní oblasti Vítkovice, v bývalém hotelu Palace, v budově Národního památkového ústavu nebo v šapitó na Masarykově náměstí.

Diváci se mohou těšit na třicet inscenací z Česka, Slovenska, Polska a Rumunska. Pozvání do Ostravy přijaly herecké hvězdy jako David Prachař, Zuzana Stivínová, Petr Čtvrtníček, Martin Finger nebo držitelka Českého lva za film Bába z ledu Zuzana Kronerová.

V Ostravě hostují divadla zvučných jmen – Divadlo na provázku, Divadlo v Dlouhé nebo Činoherní studio v Ústí nad Labem. Speciálně pro 10. ročník festivalu vznikl site-specific projekt Hotel Bezruč?! Sedm oceňovaných režisérů (Martin Františák, Jiří Havelka, Janusz Klimsza, Jan Mikulášek, Filip Nuckolls, Daniel Špinar a Janka Ryšánek Schmiedtová) se vrací na duchařskou seanci do Ostravy, aby zde vyvolali ducha svých nejslavnějších inscenací.

 „Většina představení je beznadějně vyprodaných, zájemci však mají poslední šanci dostat se třeba na působivé nastudování Shakespearovy vrcholné tragédie Othello jednoho z nejprogresivnějších rumunských divadel nebo na polskou hudební revue Cezary jde na vojnu,“ říká na téma popularity Dream Factory ředitel festivalu Tomáš Suchánek.

Jubilejní ročník festivalu vyvrcholí ve velkém stylu. Přímo na Masarykové náměstí vyroste šapitó, ve kterém se odehraje závěrečné představení – poutavé zpracování Bulgakovova kultovního románu Mistr a Markétka.

Kompletní program festivalu je dostupný na webových stránkách  www.dfov.cz

Dream Factory na Hlubině, v Palace i Masarykově náměstíDream Factory na Hlubině, v Palace i Masarykově náměstíDream Factory na Hlubině, v Palace i Masarykově náměstíDream Factory na Hlubině, v Palace i Masarykově náměstíDream Factory na Hlubině, v Palace i Masarykově náměstíDream Factory na Hlubině, v Palace i Masarykově náměstíDream Factory na Hlubině, v Palace i Masarykově náměstí


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava