Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

26,7  26,7°

Předpověd

Aktuality

Beats for Love: neslyšícím a nedoslýchavým

Publikováno: 27.4.2018

Klub Fabrik v centru Ostravy se stal 26. dubna místem, kde se odehrál jedinečný experiment. Dýdžejové z týmu festivalu Beats for Love přednášeli neslyším a nedoslýchavým o nejrůznějších hudebních stylech.

 

Na programu přednášky byly techno, house, hiphop, breakbeat, electroswing, drum and bass a další. V teoretické části workshopu neslyšící a nedoslýchaví vnímali jednotlivé styly hudby prostřednictvím měnících se vibrací v těle.

 

V praktické části dostali účastníci akce možnost si DJ řemeslo otestovat na vlastní kůži.

 

„Naši hosté byli skvělé publikum, které na hudbu okamžitě a citlivě reagovalo. Myslím, že nejvíce se jim líbilo techno, protože má výrazný rytmus a rychlé tempo, takže jej mohli nejsilněji procítit,“ uvádí DJ Lukáš Ščurek, který celý workshop vedl. 

 

Workshopu se zúčastnily sluchově postižené osoby z Moravskoslezského kraje všech věkových kategorií. Největší zastoupení měli studenti z internátní školy z Ostravy, kde studují neslyšící ve věku 6 až 19 let. Kromě prezentujícího dýdžeje byla přítomná také tlumočnice do českého znakového jazyka a přepisovatel, který vše zaznamenával.

 

„Máme velkou radost ze spolupráce s festivalem Beats for Love, jehož pořadatelé pro osoby se sluchovým postižením uspořádali naprosto jedinečný program. Jednou z našich klíčových aktivit je také šířit osvětu vůči veřejnosti k překonání komunikačních bariér, což tato akce splnila na jedničku,“ pochvaluje si Aneta Hašková, ředitelka Centra služeb pro neslyšící a nedoslýchavé.

 

Festival Beats for Love se lotos koná ve dnech 4. – 7. července v Dolní oblasti Vítkovice. Jde o největší festival elektronické hudby ve střední Evropě.

 

 

 

 

Beats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavýmBeats for Love: neslyšícím a nedoslýchavým


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava