Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

13,7  13,7°

Předpověd

Aktuality

Balet Don Quijote

Publikováno: 12.4.2018

Komicky laděný balet Don Quijote podle románu Miguela Cervantese je jedním z nejpopulárnějších titulů světového baletního odkazu. Je dílem rakouského skladatele Ludwiga Minkuse a v choreografii Mariuse Petipy měl balet premiéru v Moskvě roku 1869 a setkal se hned od počátku s velkým úspěchem.

Nyní je do repertoáru zařazuje i Národní divadlo moravskoslezské. Premiéry baletu Don Quijote se uskuteční 12. a 14. dubna v Divadle Antonína Dvořáka.

Hlavní dějová linie milostného příběhu o zakázané lásce Kitri a Basila se prolíná s líčením fantaskního světa Dona Quijota, který se vydal hledat společně se svým věrným Sanchem Panzou rytířská dobrodružství. Komediální příběh se stává záminkou pro nádherné temperamentní taneční dílo. Prosluněné Španělsko, hudba Ludwiga Minkuse a především strhující tance dají vyniknout klasické virtuózní technice. Role choreografa se poprvé ve své kariéře zhostí Michal Štípa, první sólista Baletu Národního divadla v Praze.

 „Je to pro mě velká výzva, na kterou se velmi těším. Pro mou inscenaci bude specifická především celková výprava. Při této příležitosti jsem si vybral scénografa Aleše Valáška a kostýmního výtvarníka Romana Šolce. Věřím, že společně jsme vytvořili koncept, který bude neotřelý a odlišný od uváděných inscenací v Česku a zároveň zůstane dobový, tak jak jej diváci mohou znát,“říká choreograf Štípa.

V hlavních rolích se představí Petr Sýkora / Jan Kolda (Don Quijote), Rei Masatomi
/ Takafumi Tamagawa (Sancho Panza), Sawa Shiratsuki / Michaela Vápeníková (Kitri / Lilie), Koki Nishioka / Sergio Méndez Romero (Basil), Shino Sakurado / Aglaja Sawatzki (Mercedes
/ Růže), Stéphane Aubry / Stefano Pietragalla (Espada), David Janošek / Matthias Kastl (Camacho), Jiří Sedláček / Rodion Zelenkov (Otec Lorenzo) a řada dalších tanečníků, ale i činoherců. Hudebního nastudování se ujal Adam Sedlický.

Balet Don QuijoteBalet Don QuijoteBalet Don QuijoteBalet Don QuijoteBalet Don QuijoteBalet Don QuijoteBalet Don QuijoteBalet Don QuijoteBalet Don Quijote


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava