Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

První dáma francouzské architektury v ostravském Domě umění

Publikováno: 11.4.2018

„Je velkou ctí nejenom pro naši instituci, ale i pro Ostravu a Českou republiku, že u nás vystavuje madam Odile Decq. A že u nás vystavuje svá fantastická díla tak poutavým způsobem.“ Těmito slovy zahájil 5. dubna ředitel Galerie výtvarného umění v Ostravě Jiří Jůza výstavu významné francouzské architekty.

Odile Decq (18. července 1955) je mezinárodně uznávaná a často oceňovaná francouzská architektka, urbanistka a akademická pedagožka. Její výstava nazvaná Horizons /Obzory/ má v České republice premiéru.

„Když mne architekt Tadeáš Goryczka pozval, musela jsme se podívat do mapy, kde vlastně Ostrava leží,“ přiznala během vernisáže architekta. „Zjistila jsem, že Ostrava je vlastně v samém srdci Evropy a řekla jsem si, že ráda toto místo objevím. Jde o velmi zajímavé město se zajímavou historií,“ dodala.

Odile Decq působila od roku 1992 jako profesorka v École Spéciale d'Architecture v Paříži, kde byla v roce 2007 zvolena vedoucí Katedry architektury. Odešla v roce 2012 a následně vybudovala a založila svou vlastní školu v Lyonu s názvem Institut Confluence for Innovation and Creative Strategie in Architecture.

Výstava vznikla ve spolupráci Kabinetu architektury, Galerie výtvarného umění v Ostravě a Studia Odile Decq z Paříže a koná se v rámci desátého ročníku mezinárodního festivalu architektury, designu a umění ARCHIKULTURA 2018.

„Fakt, že madam Odile Decg vystavuje v Ostravě, je svátkem architektury. Uskutečnil se můj sen,“ uvedl během zahájení jménem pořadatelů architekt Tadeáš Goryczka z Kabinetu architektury.

Výstava Horizons potrvá do 3. června 2018.

Jan Král

První dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě uměníPrvní dáma francouzské architektury v ostravském Domě umění


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava