Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

22,8  22,8°

Předpověd

Aktuality

Peer Gynt. Činohra historicky poprvé

Publikováno: 10.1.2018

Vůbec poprvé za 98 let své historie nastudoval soubor činohry Národního divadla moravskoslezského dramatickou báseň norského dramatika Henrika Ibsena Peer Gynt.

 

Představení, které má premiéru ve čtvrtek 11. ledna získá svébytný ostravský rozměr – autorkou hudby není nikdo jiný než ostravská skladatelka, zpěvačka, textařka a výtvarnice Vladivojna La Chia.

 

„Mladý Peer by ve svém věku měl mít už dost rozumu na to, aby se postaral sám o sebe a o svou vyčerpanou, stárnoucí matku. Peer však již od dětství žije ve světě snů a fantazie, aby se nemusel trápit starostmi nuzného života, který s matkou, opuštěni otcem, vedou. Peer se však těchto snů vzdát odmítá, věří, že mu není souzeno být vyděděncem, ale hřát se na výsluní,“prozrazuje zápletku dramaturgyně Sylvie Rubenová.

 

Peer Gynt je rozsáhlý opus. Henrik Ibsen si při jeho psaní převoditelností na jeviště hlavu zrovna nelámal, protože ho koncipoval jako drama literární, a byl si navíc vědom, že jevištní technologie zatím zdaleka nedosahují toho, co by naplnilo jeho představy. V dramatu se tak střídají nejen prostředí jedno za druhým, ale čas také plyne jako voda, a tak s titulním hrdinou putují diváci od mládí po stáří…

 

V titulní roli se představí Ivan Dejmal, jeho matku Åse ztvární Anna Cónová, v rolích Nicoty, Pasažéra a Knoflíkáře se představí Vladimír Čapka a osudovou ženou Solvejg ztvární Lucie Končoková.

Peer Gynt. Činohra historicky poprvéPeer Gynt. Činohra historicky poprvéPeer Gynt. Činohra historicky poprvéPeer Gynt. Činohra historicky poprvéPeer Gynt. Činohra historicky poprvéPeer Gynt. Činohra historicky poprvé


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava