Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Ostrava zpívá gospel

Publikováno: 6.12.2017

Teprve před pěti týdny začaly zkoušky populárního hudebního projektu pro všechny ostravské i mimoostravské milovníky zpěvu a gospelové hudby s názvem Ostrava zpívá gospel. Letos se v tomto neobvyklém sboru sešlo rekordních 170 zpěváků, od těch zkušených, až po úplné amatéry. Kapela, která sbor doprovází, čítá letos celkem 14 hudebníků, ke kterým se ale několikrát v průběhu vystoupení přidá ještě dalších 12 mladých hráčů na smyčcové nástroje a 30 dětských zpěváčků. Těchto celkem více než 220 účinkujících stihlo v neuvěřitelně krátkém čase nacvičit téměř dvouhodinový koncertní program, jenž pro posluchače skýtá také několik skutečných perliček a překvapení.

Již tento víkend v sobotu 9. 12. proběhnou v multifunkční aule GONG dva dlouho očekávané závěrečné koncerty 5. ročníku projektu Ostrava zpívá gospel. První z nich začne v 15:00, ten následující v 18:00.

Terry English, dirigent sboru a zakladatel a vedoucí celého rojektu, se chystá letošní 5. ročník pojmout v ještě originálnějším a větším stylu, než v předchozích letech. Samotný přesun koncertů z obvyklého místa konání do multifunkční auly Gong byl pro organizátory velkým a odvážným krokem. Pro návštěvníky je ale nachystáno několik dalších novinek a překvapení. Mezi jedno z nich patří například účast vynikajícího amerického gospelového zpěváka Tyree Morrise. „Ten se účastnil i naší velké víkendové společné zkoušky, která proběhla v sobotu 2. 12. v Malenovicích. Věnoval se nejen práci s celým sborem, ale také jednotlivým sólistům, kterým dával praktické rady ze své dlouholeté pěvecké praxe. Byl to pro nás nejen velký přínos, ale také výborný lidský zážitek.“  dodal Terry English.

Další novinkou, kterou letošní koncerty přinášejí, je jejich charitativní rozměr. Sbor OZG navázal prostřednictvím některých svých členů spolupráci s organizací Asociace rodičů dětí s dětskou mozkovou obrnou. Organizátoři se rozhodli, že částečný výtěžek z leotšního prodeje vstupenek věnují na podporu jedné z rodin, kterým Asociace dlouhodobě pomáhá. Zakoupením každé vstupenky tak letos návštěvníci přispějí na speciální a velmi účinnou ale nákladnou neurorehabilitační léčbu dvanáctiletého Dalibora z Ostravy. Ten se na jeden z koncertů také přijde osobně podívat a “zkontrolovat, jestli sbor zvládnul celý program  dobře nacvičit a čistě zazpívat”, jak prohlásil. „Dalibor je určitě jedním z největších důvodů, proč jsme moc rádi, že se nám podařilo prodat všechny vstupenky. Rozhodli jsme se využít příležitost pomáhat druhým, a podpořit svými hlasy ty, kteří tak hlasití jako my být nemohou,“ dodává Filipová.

Projekt podporuje statutární město Ostrava a záštitu nad koncerty převzal jako každý rok i letos primátor města Ostravy pan Tomáš Macura. Dalšími partnery projektu jsou Česká televize, Dolní Oblast Víktovice, Steeltec CZ, s.r.o., Raynet s.r.o., KOMA - Industry s.r.o. a Provoz Hlubina.

 

Ostrava zpívá gospelOstrava zpívá gospelOstrava zpívá gospel


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava