Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Kluziště, taverna, ledový strom, andělé i Buty

Publikováno: 5.12.2017

 „Jako každý rok, i letos se všichni snaží, aby Ostravské Vánoce patřily k nezapomenutelným zážitkům. Přijďte do centra, které se stalo centrem Vánoc, a prožijte výjimečné adventní okamžiky spolu s námi. Těšit se můžete na spoustu novinek i tradiční prvky, k nimž patří například oblíbené kluziště na Masarykově náměstí, “ zve Ostravany i návštěvníky města starostka centrálního obvodu Petra Bernfeldová.

Dominantou Masarykova náměstí se stal deset metrů vysoký vánoční strom. Stejně jako loni, i letos je umělý a skládá se z více než 27 tisíc větví. „Strom má výzdobu složenou z ozdob z předchozích let včetně hvězdy se znakem města Ostravy na jeho špici. Celý je nazdoben do stříbrné a smetanové barvy,“ doplňuje starostka.

Díky dotaci města je centrum nazdobeno více než v předchozích letech. Novinkami jsou obří svítící andělé, pět a půl metrů vysoký ledový strom na Jiráskově náměstí, dřevěný betlém, světelné brány a taverna s rozhlednou uprostřed Masarykova náměstí. Celkem ulice zdobí téměř 500 ozdob.

Na rozdíl od uplynulých let přibyly také kolotoče včetně ruského kola. Na náměstí stojí 36 nových stánků, ve kterých lidé mohou koupit nejrůznější dárky a dobroty, samozřejmostí je tradiční svařené víno.

„Na Vánoce a vánoční trhy v centru města jsme přispěli historicky prozatím nejvyšší částkou sedmi milionů korun. Přejeme si, aby oslava těchto nejkrásnějších svátků, navíc v roce, ve kterém město slaví 750 let od první písemné zmínky, byla opravdu důstojná a atraktivní. Věřím, že nové stánky, výzdoba i kulturní program přilákají ještě více návštěvníků než v minulých letech a že si všichni užijí  tu pravou vánoční atmosféru,“ uvádí ostravský primátor Tomáš Macura.

Zlatý hřeb několikatýdenního programu je naplánován na 23. prosince, kdy v 18.30 hodin vystoupína Masarykově náměstí„domácí“kapela Buty, před ní publikum ještě rozehřeje zpěvák Tomáš Savka.

Přesný program na www.ostravskevanoce.cz

Kluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i ButyKluziště, taverna, ledový strom, andělé i Buty


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava