Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Cyklus komorních koncertů

Publikováno: 5.10.2017

ZAČALO TO RUDOLFEM KUBÍNEM. Tak zní podtitul celkem tří komorních koncertů z tvorby ostravských skladatelů v provedení ostravských interpretů k 750. výročí první písemné zprávy o městu Ostrava. Koncerty se budou konat vždy ve středu (25. října, 8. listopadu a 13. prosince) v 19 hodin ve Vítkovickém zámku a všechny budou doprovázeny průvodním zasvěceným slovem Jaromíra Javůrka.

 Cyklus komorních koncertů pořádá obecně prospěšná společnost Janáčkův máj. Tyto koncerty mají již mnohaletou tradici. „Byli jsme první, kdo komorní koncerty v zámku ve Vítkovicích pořádali a vždy byly programově jiné, než ostatní komorní koncerty v Ostravě. Stejně je tomu i letos, kdy jsou věnovány výročí Ostravy,“ říká ředitel Janáčkova máje, o.p.s. Jaromír Javůrek.

 Prostřednictvím ostravských skladatelů a interpretů mohou posluchači nahlédnout do hudební historie Ostravy 20. století. Představí se interpreti jako Dušan Foltýn, Vítězslav Kuzník, Jiří Hanousek, Karel Dohnal, Soňa Jungová, Veronika Holbová, Michal Bárta a Benda Quartet a přednesou skladby Rudolfa Kubína, Miroslava Klegy, Zdeňka Přecechtěla, Edvarda Schiffauera, Ireny Schurmannové a Milana Báchorka. Jaromír Javůrek k výběru skladatelů a interpretů dodává: „Všechny autory, jejichž díla zaznějí, jsem znal a znám osobně (kromě Rudolfa Kubína, logicky). A tak mohu autenticky přiblížit posluchačům nejen jejich tvorbu, ale i život. Interprety jejich skladeb jsme vybírali velmi pečlivě, aby díla zazněla opravdově a přesvědčivě. Navíc jde o interprety především mladé, takže máme společně se skladateli naději, že jejich díla budou hrána a zpívána i touto generací.“

 Více informace najdete na www.janackuvmaj.cz. Vstupenky zakoupíte na všech našich pobočkách. Kapacita koncertů je pouze 100 míst, doporučujeme tedy nenechávat zakoupení vstupenek na poslední chvíli.

 

Cyklus komorních koncertůCyklus komorních koncertů


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava