Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

-0,2  -0,2°

Předpověd

Aktuality

Aréna načala Rok srozumitelných nedorozumění

Publikováno: 11.9.2017

Komorní scéna Aréna slavnostně zahájila novou divadelní sezónu nazvanou Rok srozumitelných nedorozumění. A to výstavou, fotografováním i čtením.

Návštěvníci speciální akce mohli ve čtvrtek 7. září získat levnější vstupenky, mohli se nechat vyfotit společně s herci divadla a fotografie si hned také odnést, viděli vernisáž výstavy dvorního fotografa Arény Romana Poláška a byli svědky scénického čtení připravované hry dramaturga divadla Tomáše Vůjtka a režiséra Janusze Klimszy Chacharije.

Václav Havel i ostravská Chachrije

„Aréna nachystala solidní menu,“ prohlásil o právě zahájené sezóně umělecký šéf divadla a režisér Ivan Krejčí. V premiéře představil i nový klip, která bude novou sezónu provázet.

Během sezóny 2017/2018 Aréna uvede čtyři nové inscenace. Diváci se mohou těšit na Vyrozumění Václava Havla v režii Vojtěcha Štěpánka, Tři sestry A. P. Čechova v režii uměleckého šéfa Ivana Krejčího, zbrusu novou hru Chacharije Tomáše Vůjtka a Janusze Klimszy, který bude i jejím režisérem a Zabijáka Joe Tracyho Lettse, kterým se poprvé v Aréně představí režisér a ostravský rodák Jiří Pokorný.

Typickou ostravskou záležitostí bude vznikající inscenace Chacharije, jejíž premiéra je naplánována na březen 2018.

„Zachytili jsme v ní sociální poměry v Ostravě počátku třicátých let. Napříč společenským spektrem prožívají smyšlené i historické postavy své příběhy během jednoho jarního dne roku 1932, které se v závěru překvapivě protnou. Hra vychází ze skutečných dobových událostí, se kterými si hravě fabulačně pohrává. V národnostně smíšené Ostravě nebyla o různá nedorozumění nouze a text hry s nimi cíleně pracuje. Svůj prostor v ní dostanou i svérázné postavičky ze státu Halda, jejichž osudy naši diváci poznali již v oblíbené Brenpartiji. Svým způsobem tedy bude volným pokračováním této zdařilé inscenace,“ uvedl spoluautor hry Tomáš Vůjtek.

V hlavní roli scénografie

Známý ostravský fotograf Roman Polášek zahájil v prostorách Arény výstavu svých fotografií nazvanou příznačně Scénografie v hlavní roli – 12 podob jeviště. Obsahuje celkem dvanáct snímků z jedenácti scén, které Polášek v minulosti v Aréně fotografoval.

„Snažil jsem se fotit hodně technicistně, podobně, jako fotím architekturu pro Národní památkový ústav. Tedy nevnášet do snímků nic osobního a pokusit se dané objekty zachytit precizně a čistě dokumentárně,“ popsal Polášek vznik fotografií.

Jan Král

Aréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozuměníAréna načala Rok srozumitelných nedorozumění


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava