Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

-0,2  -0,2°

Předpověd

Aktuality

Tisícovka běžců se prohnala zoo.

Publikováno: 31.8.2017

Celkem 1064 registrovaných běžců dorazilo ve středu 30. srpna do Zoo Ostrava. Svou účastí podpořili záchranný program pro langury indočínské, jedny z nejohroženějších primátů světa.

„Mám velikou radost, ještě před 14 dny jsem nevěřil, že se vás dokáže tolik shromáždit a že se nám tak podaří poslat peníze našim kolegům, se kterými spolupracujeme ve Vietnamu. aby vůbec jeden z nejkrásnějších a nejvzácnějších primátů přežil,“ vítal zástupy běžců ředitel zoo Petr Čolas.

Cena startovného se pohybovala od 290 do 560 korun. „Přesný výtěžek z akce oznámíme během několika dní,“ řekla po skončení závodu mluvčí zoo Šárka Nováková.

Lidé běželi tři trasy v délkách 480 metrů, 2,5 kilometru a 5 kilometrů. Spousta běžců před sebou tlačilo kočárky s nejmenšími dětmi.

První obdobnou akci uspořádala ostravská zoo už loni, kdy se stejným způsobem vybíraly finanční prostředky na ohroženého outloně váhavého. Zatímco loni dorazilo na stra 800 běžců, letošní počty překonaly veškerá očekávání.

 

Jan Král

 

Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.Tisícovka běžců se prohnala zoo.


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava