Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Ostravu čeká velký Historický rej

Publikováno: 10.8.2017

Ve dvou dnech, v pátek a v sobotu 8. a 9. září, se Masarykovo náměstí, Černá louka a Slezskoostravský hrad stanou dějišti historických scének a dobových představení.

Dvoudenní oslava s názvem Historický rej se koná u příležitosti 750 let od první písemné zmínky o městě Ostravě. Pro veřejnost je připraven bohatý program včetně soutěže o nejlepší historické kostýmy.

Vstup je po celé dva dny zdarma.

„Historický rej je jedním z vrcholů oslav 750. výročí,“ uvádí ostravský primátor Tomáš Macura. „Chceme motivovat obyvatele města i jeho návštěvníky, aby přišli v historických kostýmech,“ doplňuje primátor.

Program oslav včetně návodů, jak si jednoduše vyrobit patřičný středověký převlek, jsou již zveřejněny na webu www.ostrava750.cz. Organizátoři upozorňují, že podrobné informace o celé dvoudenní akci budou na webu přibývat.

Na návštěvníky čekají koncerty historických kapel, divadla, žongléři, kováři, tanečníci, sokolníci, a také rytířské souboje, kdy se rytíři na koních budou shazovat dřevci. Podle náměstka ostravského primátora Zbyňka Pražáka jde mimořádnou podívanou, která se bude konat na valech před hradem.

Na Černé louce vyroste speciální historický vojenský tábor z dob třicetileté války, na Masarykově náměstí pak vznikne také prezentační zóna města Ostravy. Mimo jiné zde bude porota vyhodnocovat kostýmy příchozích, soutěží se ve čtyřech kategoriích – žena, muž, dítě do 140 cm a skupina.

Slavnostní zahájení Historického reje se uskuteční v pátek v 16.30 hodin na Masarykově náměstí, kde se také v sobotu v 10 hodin bude konat velká mše svatá.

Na pátek i sobotu jsou rovněž plánovány velké průvody návštěvníků městem. Vše skončí před půlnocí na Slezskoostravském hradě.

Primátor Macura věří, že o návštěvníky nebude nouze. „Kdo zažil Festival v ulicích letos v červenci, ví, že lidé mají o obdobné akce velký zájem a chtějí se zapojovat,“ uzavírá primátor.

Jan Král

 

Fotografie pocházejí z tiskové konference na Slezskoostravském hradě, která byla předznamenáním ostravského Historické reje.

Ostravu čeká velký Historický rejOstravu čeká velký Historický rejOstravu čeká velký Historický rejOstravu čeká velký Historický rej


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava