Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Naleštěná Amerika i československá historie

Publikováno: 18.6.2017

Nejen originální americké veterány se zdobným naleštěným chromem, s obrovskými motory a prostornými sedadly, ale i československá historická vozidla budou k vidění na výstavišti Černá louka v Ostravě od 21. června do 3. září.

Letošní již 6. ročník výstavy American Classic Cars představí vývoj motorismu v USA i v Evropě.

„Návštěvníci budou moci porovnat vozy, které se vyráběly v průběhu let 1930 až 1990. Toto srovnání je velmi zajímavé a věříme, že mnoho lidí bude překvapeno různorodostí automobilového průmyslu v těchto letech. Mohou se těšit na šest desítek vozů i několik motocyklů, vystavena bude také sbírka starých plechových hraček a mnoho dalších zajímavostí,“ zve Radka Vrublová ze společnosti Ostravské výstavy.

Účastníci výstavy American Classic Cars se mohou zapojit do hlasování o nejkrásnějšího veterána. Výherce čekají lákavé ceny - víkendový wellness pobyt v hotelu Odra pro dvě osoby s polopenzí, možnost hodinové projížďky vybraným veteránem po Ostravě a roční předplatné časopisu Chrom Plameny – jediného odborného časopisu v ČR zaměřeného na americká auta.

Pro děti je připravena soutěž v kreslení. Nejmenší děti do pěti let si mohou zdarma zapůjčit stylová   dětská odrážedla a vozítka.

Otevírací doba je od 10 do 18 hodin denně, dospělí zaplatí vstupné 80 Kč, zlevněné vstupné a vstupné pro děti 6 – 15 let činí 50 Kč.

Naleštěná Amerika i československá historieNaleštěná Amerika i československá historieNaleštěná Amerika i československá historieNaleštěná Amerika i československá historieNaleštěná Amerika i československá historieNaleštěná Amerika i československá historie


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava