Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Akce Týdne zdraví se blíží do finále! Nepropásněte možnost užít si pestrý víkend.

Publikováno: 16.6.2017

V sobotu 17. června od 9 do 16 hodin zvou k návštěvě 3 integrovaná výjezdová centra hasičského záchranného sboru. Co všechno uvidíte?

Integrované výjezdové centrum Ostrava-Jih na ulici Kaminského představí mobilní zásahovou techniku a své prostory. Na stanici slouží příslušníci, kteří jsou členy speciálního týmu WASAR (Water Search And Rescue), předurčeného pro záchranu a práci na vodní hladině s možností nasazení v rámci mezinárodních záchranných operací. Uvidíte vybavení hasičského záchranného sboru pro práci na vodě – lodní kontejner. Děti jistě zaujme nejen hasičská technika, ale i areál hipologie (stáje pro 14 koní, jezdecká hala, kruhový trenažér, kolbiště a výběh pro koně) a areál kynologie (kotce pro 18 psů a areál pro jejich výcvik) Městské policie Ostrava. Zdravotnická záchranná služba MSK umožní prohlídku svého zázemí a mobilní techniky, spatříte i sanitní vůz pro zásah u  vysoce nakažlivé nemoci.

Jednotka Integrovaného výjezdové centrum Ostrava - Poruba na ulici Martinovské se specializuje na práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Prezentován bude lezecký automobil a technické prostředky pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Část příslušníků jednotky je i součástí speciálního odřadu pro vyhledávání a záchranu osob ze zřícených budov USAR – Urban Search and Rescue. Součástí prohlídky jsou samozřejmě jak prostory centra a tak hasičská technika.


Posledním z řady, ne však co do významu,  je Integrované výjezdové centrum Ostrava – Zábřeh na ul. Výškovické u Avion Shopping Parku. Opět na vás čeká mobilní technika a prohlídka prostor. Jednotka se specializuje na nejsložitější technické zásahy a zásahy spojené s únikem nebezpečných látek. Příslušníci jednotky tvoří personální základnu pro speciální odřady:

Pro sportovní nadšence jsme s Ostravským informačním servisem na neděli připravili komentovanou cyklovyjížďku „Ostravskými parky na kole“. Sraz v 10 hod u Nové radnice. Cíl Landek. Nezapomeňte vlastní kolo a předem si rezervujte místo na webových stránkách https://tydenzdravi.ostrava.cz/

Vstup na obě akce je zdarma!

Akce Týdne zdraví se blíží do finále! Nepropásněte možnost užít si pestrý víkend.Akce Týdne zdraví se blíží do finále! Nepropásněte možnost užít si pestrý víkend.


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava