Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Usain Bolt se účastní i letošní 56. Zlaté tretry Ostrava

Publikováno: 16.6.2017

Nejlepší atlet historie Usain Bolt přiletí i letos do Ostravy, kde se ve středu 28. června v podvečer představí ve sprintu na 100 metrů při 56. ročníku mezinárodního atletického mítinku IAAF Wordl Challenge Zlatá tretra Ostrava. Jeho první letošní evropský start bude součástí rozlučkového turné, které zahájí nadcházející sobotu v Kingstonu.

O devátém ostravském startu nejžádanějšího atleta planety jsme jednali od jeho loňského triumfu na olympijských hrách v Riu, tento víkend nám definitivně potvrdil, že je připraven závodit a rád do své oblíbené Ostravy přiletí. Přivítali jsme ho zde poprvé jako neznámého nadějného kluka z Jamajky, loučit se s ním budeme jako s největší hvězdou světové atletiky. Jsem přesvědčen, že jeho start bude opět skvělá reklamy Ostravy a celé České republiky po celém světě,“ uvedl majitel pořádající agentury TK Plus Miroslav Černošek.   

Celkem startoval Bolt v Ostravě čtyřikrát v běhu na 100 m, třikrát na 200 m a jednou na 300 m, vždy vyhrál. Zlatá tretra Ostrava je v počtu Boltových startů na mítincích lídrem společně s Londýnem, kde také dosud závodil osmkrát, ale tam většina jeho startů byla do roku 2009.

Protože však start na mítinku v Londýně v Boltově letošním plánu není, stane se Zlatá tretra Ostrava po jeho startu akcí, na které Usain Bolt závodil nejčastěji ze všech světových mítinků!

Pro diváky na Městském stadiónu i u televizních obrazovek to bude poslední příležitost vidět závodit v České republice krále světové atletiky. Je skvělé, že se nám i letos povedlo domluvit jeho start. Bude to příležitost pro celý region rozloučit se s Boltem. Již nyní se na jeho start i na rozlučku chystáme,“ prozradil ředitel mítinku Jan Železný. 

Usain Bolt před svým ostravským startem vzkázal: „Zlatá tretra Ostrava je vždy jeden z prvních mítinků, který si dávám do plánu, a tak jsme rád, že mohu oznámit, že i letos poběžím 28. června v Ostravě. Byl to první mezinárodní evropský mítink, který mě jako juniora pozval na start, a tak se hodí, abych i při zakončení kariéry Ostravu navštívil. Fanoušci v České republice mě vždy skvěle vítají. Jsem rád, že jsem jim předvedl osm vítězství a patří mi rekordy mítinku na 200 a 300 metrů.“

Usain Bolt je osminásobný olympijský vítěz, 11násobný mistr světa, držitel světových rekordů v bězích na 100, 200 a 4x100 m, juniorský a mládežnický mistr světa, držitel juniorského světového rekordu.

Již potvrzené hvězdy 56. Zlaté trety Ostrava:

Olympijští vítězové z Rio de Janeira: Usain Bolt, Mo Farah, Wayde Van Niekerk, Christian Taylor, Thomas Rohler, Anita Wlodarczyková, David Rudisha, Conseslus Kipruto

Česká špička: Pavel Maslák, Jakub Holuša, Filip Sasínek, Jakub Vadlejch, Víťězslav Veselý, Jiřina Ptáčníková, Tomáš Staněk

Usain Bolt se účastní i letošní 56. Zlaté tretry Ostrava


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava