Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Janáčkův máj

Publikováno: 14.5.2017

Celkem 23 koncertů během 19 dní v 9 městech Moravskoslezského kraje nabídne mezinárodní hudební festival Janáčkův máj mezi 22. květnem a 9. červnem.

Centrum festivalu je tradičně v Ostravě. Jaký má město o 42. ročník festivalu zájem, svědčí fakt, že osm koncertů je na začátku měsíce května již vyprodáno. Největší zájem byl podle ředitele festivalu Jaromíra Javůrka o koncert klavíristy Lukáše Vondráčka a také o vystoupení houslisty Pavla Šporcla. Vyprodán byl velmi rychle i koncert absolventky Janáčkovy konzervatoře klavíristky Nikol Bókové, kterou ve vítkovickém zámečku doplní mluveným slovem Jiří Vejvoda.

„Má rodná Ostrava je ke mně hodně vstřícná, jsem nadšená, že mohu zahrát na festivalu tak velkých osobností,“ říká Bóková, která je vítězkou mnoha prestižních soutěží a její popularita ve světě klavíru neustále stoupá. Bóková lituje jediného, vstupenky se prodaly tak rychle, že je ani nestačila objednat pro své přátele. „Příště si musím dát mnohem větší pozor,“ směje se.

Festival obsahuje řadu mimořádných projektů, ředitel Javůrek upozorňuje například na jazzový koncert s George Mrázem v bývalé kompresorovně v Landek parku, nebo barokní operu Acis a Galatea, kterou budou hrát 1. června na Den dětí umělci pro děti. Mimochodem, i tento koncert je již vyprodán.

Největším sponzorem festivalu je město Ostrava, které na festival přispělo téměř pětimilionovou částkou, což je zhruba třetina rozpočtu Janáčkova máje. „Jde o jeden z nejvýznamnějších ostravských festivalů. Když se hovoří o Ostravě, každý si na Janáčkův máj vzpomene,“ uvádí náměstek ostravského primátora Zbyněk Pražák. „Úroveň festivalu je vysoká a každým rokem se zvyšuje,“ doplňuje Pražák.

 

Jan Král

 

Přesný program na www.janackuvmaj.cz

Janáčkův májJanáčkův májJanáčkův májJanáčkův májJanáčkův májJanáčkův májJanáčkův májJanáčkův máj


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava