Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Ostravské Dvě věže se otevřou turistům za zvýhodněnou cenu

Publikováno: 26.4.2017

Ostrava, 26. 4. 2017 – Ostravský informační servis, s.r.o. a Dolní Vítkovice vytvořily nový společný turistický projekt. Nese název Dvě věže a propojuje dvě nejvyšší ostravské dominanty. Turistům, ale i samotným Ostravanům nabídne možnost rozhlédnout do okolí z obou věží za zvýhodněnou cenu. Jednotnou vstupenku na Bolt Tower i Vyhlídkovou věž Nové radnice mohou lidé zakoupit za 200 Kč ve všech pobočkách Ostravského informačního servisu a v návštěvnickém centru v Dolních Vítkovicích. „Myšlenka spojit tyto dva významné turistické cíle vzešla při společném setkání s Janem Šumberou z Ostravského informačního servisu, věříme, že ji návštěvníci přivítají s nadšením, pohled na Ostravu z výšky patří mezi nejlepší turistické zážitky.“ Uvedl výkonný ředitel Dolních Vítkovic Petr Koudela. Platnost zakoupené vstupenky je stanovena až do konce roku 2017, turisté si tak mohou návštěvu obou věží dobře rozplánovat.

Vstupné zahrnuje v případě Bolt Tower 100 minutovou komentovanou prohlídku, tzv. Vysokopecní okruh A. Návštěvnický okruh je zaměřen na výrobu surového železa a historii Dolních Vítkovic. Zahrnuje unikátní výjezd skipovým výtahem po trase vsázky Vysoké pece a 30-ti min. adrenalinový zážitek na Bolt Tower s možností návštěvy kavárny Bolt Café.

Bolt Tower je název pro vysokou pec č. 1 a její novou nástavbu v Dolních Vítkovicích. Jedna z hlavních dominant Ostravy se dnes tyčí do výšky bezmála 80 metrů. Návštěvníci se z ní mohou rozhlédnout nejen do všech koutů Ostravy, ale při dobré viditelnosti i do dalekého okolí. Původní výška pece, ve které se dříve tavilo železo byla 63, 6 metrů. Nástavba v sobě nese kavárnu, klub i vyhlídkovou terasu. Autorem nápadu přidat vysoké peci nástavbu je dvorní architekt Dolních Vítkovic Josef Pleskot. Vestavěná válcová nástavba slouží jako vyhlídková věž s multifunkčními prostory, v roce 2015 ji pokřtil světoznámý atlet Usain Bolt.

V rámci návštěvy Vyhlídkové věže Nové radnice se budou moci návštěvníci vyvézt výtahem do výšky 73 m nad zemí na ochoz věže. Tam se jim naskytne nejen pohled na historické centrum Moravské Ostravy a přilehlých městských částí, ale dále také např. na řeku Ostravici, nejznámější ostravské haldy, továrny, těžní věže či vrch Landek a také Moravskoslezské Beskydy. S historií, nejen těchto zajímavých míst, návštěvníky seznámí průvodci Ostravského informačního servisu.

Vyhlídková věž Nové radnice je s výškou 85,6 m nejvyšší radniční věží v České republice. Byla postavena v roce 1930, ale až od roku 1933 byla zpřístupněna veřejnosti. Stejně jako celá Nová radnice byla i věž navržena brněnským architektem Vladimírem Fischerem a ostravskou firmou Kolář & Rubý. Původní plán železobetonové robustní zvonice byl z důvodů obav z nestabilního podloží upraven na odlehčenou ocelovou věž vyrobenou Vítkovickým horním a hutním těžířstvem – dnešní areál Dolní oblast Vítkovice. 

Ostravské Dvě věže se otevřou turistům za zvýhodněnou cenu


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava