Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Beats for Love a Fatboy Slim

Publikováno: 12.4.2017

Když festival elektronické taneční hudby Beats for Love před pěti lety v areálu Dolní oblasti Vítkovic začínal, přilákal dvacet tisíc návštěvníků. Loni to byl dvojnásobek, další tisíce zájemců se už na festival nedostaly a zůstaly před branami. Bylo totálně vyprodáno.

S Beats for Love se stala největší akce svého druhu ve střední Evropě a stále nemá dost. Letos, ve dnech 5. a 8. července, chce být ještě větší.

Organizátoři v těchto dnech ohlásili hvězdu letošního pátého ročníku – bude jí legenda taneční hudby Faboy Slim.  Jednání o jeho příjezdu do Ostravy trvala tři roky, podle organizátorů si účast Fatboy Slima na festivalu vyžádala hodně úsilí i peněz.

Hlavní stage? Absolutně nevídaná

 „Festivalový areál se i kvůli této hvězdě letos rozroste o novou hlavní scénu na ploše 20 000 metrů čtverečních. Nová kapacita před hlavním pódiem je zhruba 40 tisíc fanoušků,“ vypočítává novinky ředitel festivalu Kamil Rudolf.

Hlavní stage bude podle Rudolfa „absolutně nevídaná“. Pódium se rozroste na plochu 50 krát 20 metrů, zaplní ho pyrotechnika i množství velkoplošných obrazovek. Za čtyři dny vystoupí na Beats for Love čtyři stovky interpretů.

Nezanedbatelný je i doprovodný program. Návštěvníci mohou čekat obří vodní skluzavku, skákací věž či herny se stolními fotbálky.

Ostrava, město hudebních festivalů

Spolu s Colours of Ostrava je tak Beats for Love druhým největším hudebním festivalem v zemi.

„Jako jsou Karlovy Vary městem filmovým, je Ostrava městem hudebních festivalů. Schválně jsem to počítal. Za jediný rok se jich koná ve městě 48, což je úžasné číslo,“ uvádí Zbyněk Pražák, náměstek ostravského primátora. Město Ostrava dává na podporu kultury ze svého rozpočtu ročně přes půl miliardy korun, spolu s Moravskoslezským krajem štědře podporuje také Beats fot Love. „Chceme, aby festival v Ostravě získal pevné zázemí,“ říká Pražák jednoznačně.

Podle Kamila Rudolfa jsou desetitisíce přijíždějících návštěvníků festivalu velmi dobrou zprávou pro ostravské obchodníky, restauratéry i hoteliéry. Navíc areál Dolních Vítkovic a samotná Ostrava vyvolávají velký zájem účinkujících. „Všem interpretům, kteří už u nás vystupovali, se ve Vítkovicích moc líbí. Když se vracejí, chtějí hotel na co nejdelší dobu, aby v klidu mohli poznat celou Ostravu,“ konstatuje Rudolf.

Cena vstupenek v předprodeji je nyní 490 korun, na místě bude stát vstupné 600 až 700 korun. „Snažíme se udržet vstupné co nejníž, daří se nám to hlavně díky podpoře města a kraje,“ vysvětluje ředitel festivalu.

Více informací na: www.b4l.cz

Jan Král

Beats for Love a Fatboy SlimBeats for Love a Fatboy SlimBeats for Love a Fatboy SlimBeats for Love a Fatboy SlimBeats for Love a Fatboy SlimBeats for Love a Fatboy SlimBeats for Love a Fatboy Slim


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava