Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Festival Archikultura přiváží do Ostravy zahraniční architekty

Publikováno: 11.4.2017

Dva měsíce jsou nyní v Ostravě k vidění práce architektů z celého světa. Tchajwanská a finská architektura je prezentována v ostravském Domě umění. Umění a design ve Výstavní síni Sokolská 26 a Industrial Gallery.

Do devátého ročníku festivalu architektury, designu a umění s názvem Archikultura se v Ostravě může aktivně zapojit i veřejnost vlastními návrhy i debatami o podobě a funkci Náměstí Edvarda Beneše v centru města.

Festival Archikultura 2017 začal 11. dubna v ostravském Domě umění. V rámci festivalu jsou v Galerii výtvarného umění v Ostravě uspořádány dvě výstavy, které představují významné osobnosti ze světa architektury tchajwanského Huang Sheng-Yuanga a finského Alvara Aalta.

Výstavy v rámci festivalu budou v Ostravě k vidění do 4. června 2017.

„Umění a design je zastoupen ve Výstavní síni Sokolská 26 a v Industrial Gallery výstavami Reinharda Roye, který se věnuje geometrické abstrakci. Výchozím prvkem Royovy tvorby je bod, nebo tečka, kterou dále variuje na všechny možné způsoby,“ říká za organizátory Jaroslav Němec. Expozice si lidé mohou prohlédnout od 10. dubna do 12. května, ve Výstavní síni Sokolská 26 ještě o týden déle.“

Náměstí Edvarda Beneše

Součástí přehlídky se v rámci Česko-německého kulturního jara 2017 stal i Festival pro náměstí v centru Ostravy. „Na Náměstí Edvarda Beneše v místě bývalého Německého domu vyrostla intervence architekta Adama Wlazela a Kateřiny Vídenové, kterou oživíme nejrůznějšími kulturními akcemi,“ vysvětluje další z organizátorů, Tadeáš Goryczka. „Po celý duben se veřejnost může aktivně zapojit a intervenci zabydlet svými nápady a vstupy, kulturními výstupy, lamentacemi, čtením, zpěvem, prostě čímkoli, k čemu vás bude intervence inspirovat. Společně s procházejícími lidmi budeme vytvářet lavičky a pocitové mapy i diskutovat o tom, jak by mělo náměstí vypadat,“ doplňuje Goryczka.

Více informací naleznete na webových stránkách http://kabinetarchitektury.cz/archikultura-2017/.

Festival finančně podpořili Ministerstvo kultury České republiky, městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, statutární město Ostrava. Záštitu nad festivalem Archikultura 2014 převzala Petra Bernfeldová, starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Festival Archikultura přiváží do Ostravy zahraniční architektyFestival Archikultura přiváží do Ostravy zahraniční architektyFestival Archikultura přiváží do Ostravy zahraniční architektyFestival Archikultura přiváží do Ostravy zahraniční architektyFestival Archikultura přiváží do Ostravy zahraniční architektyFestival Archikultura přiváží do Ostravy zahraniční architekty


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava