Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Akce v Ostravě

In Vitro - 30 let SUŠ Ostrava

Ostatní

Sedm pedagogů ve veřejně přístupných vitrínách Ostravice-Textilie představí umělecká díla sedmi absolventů školy

  • 30. listopadu 2020 - 28. února 2021
  • Obchodní dům Ostravica - Textilia

Srdečně vás zveme na výstavu ve vitrínách bývalého obchodního domu Ostravica-Textilia. 
Sedm kurátorů (pedagogů) ze Střední umělecké školy, Ostrava představí v sedmi vitrínách práci sedmi umělců (studentů a absolventů) v rámci projektu IN VITRO, který jsme připravili jako součást oslav třiceti let této významné ostravské umělecké školy.
Výstava, jež bude k zhlédnutí od 30.11., se kvůli epidemiologickým opatřením uskuteční bez vernisáže.

Jako vůbec první střední odborná umělecká škola na severní Moravě byla před 30 lety založena Střední umělecká škola v Ostravě. V rámci oslav tohoto výročí (výrazně ztížených aktuální situací) připravili na konec roku 2020 pedagogové školy výstavní koncept pro vitríny bývalého obchodního domu Ostravica-Textilia, o které se nyní stará spolek Fiducia. I v době, kdy jsou uzavřeny nejen školy, ale i galerie, tak mají obyvatelé a návštěvníci Ostravy možnost seznámit se s tím zajímavým, co za zdmi (za sklem) školy vniká. Sedm pedagožek a pedagogů (např. Aleš Hudeček, Gabriela Maňáková, Josef Mladějovský, Hana Furmančíková, David Vojtuš a další) vybralo a oslovilo sedm žákyň a žáků nebo absolventek a absolventů školy k tomu, aby pro vitríny spolu se svými bývalými nebo současnými učiteli připravili prezentace své výtvarné tvorby. Svůj výběr a způsob instalace pak okomentují v krátkých medailoncích jednotlivých vystavujících.

Prostředí školy a to, co se v něm odehrává, můžeme vnímat jako jakousi specifickou laboratoř, v níž za účasti rozličných faktorů a vlivů, z nichž nejdůležitější jsou vždy osobnosti žáka a jeho učitele, probíhá kultivace něčeho velmi jedinečného, křehkého a zvláštního, co jsme si zvykli označovat slovy „talent“ či „nadání“. IN VITRO – ve skle či za sklem – v chráněném, ale zároveň transparentním prostředí zde dochází k rozvoji osobnosti nadaných žákyň a žáků. Sedmkrát za sklem je tak na principu pars pro toto možno uvidět jakými možnými směry mladí grafici, ilustrátoři, animátoři, malíři, designéři, fotografové a keramici svůj talent uplatňují, jak přemýšlí a tvoří a jak díky své kreativitě otevírají další (často netušené) možnosti pro kultivaci života nás všech. Koncept a text k výstavě: Martin Mikolášek, ředitel SUŠ, Ostrava. 

Jak se na akci dostanete:

Zadejte název zastávky nebo ulice, odkud chcete vyrazit a najděte si nejlepší dopravní spojení.

GALERIE

In Vitro - 30 let SUŠ OstravaIn Vitro - 30 let SUŠ OstravaIn Vitro - 30 let SUŠ Ostrava

MÍSTO AKCE

Obchodní dům Ostravica - Textilia

náměstí Dr. E. Beneše 284/3
Moravská Ostrava a Přívoz
70200

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO