Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Akce v Ostravě

Hodokvas na hradě

Zábava

17. ročník podzimního hodování na hradě

  • 08. říjen 2022
  • 10:00 - 19:00
  • Slezskoostravský hrad

Den plný výborného jídla, pití, zážitků a pestrého doprovodného programu pro všechny věkové kategorie. 

Na co se můžete těšit v gastro zóně?

Pivovary:

Občerstvení a prodejci potravin:

Ostatní alko & nealko:

Prodejní stánky:

Klub českých velocipedistů z Hrabové doveze "velká historická kola", tedy velocipedy. A vy nemusíte být pouhými diváky, jízdu na velocipedech si můžete rovnou vyzkoušet. A pokud se na sedle takového kola necítíte bezpečně, děti se mohou svézt na ponících, se kterými na hrad přijede paní Soňa Matušková.

Westernovou show přiveze Ladislav Gin z Janovic u Rýmařova. Pyšní se titulem šampióna v ovládání dlouhého biče a zájemci se dokonce budou moci zúčastnit workshopu a jeho umění se přiučit.

Návštěvníci Hodokvasu v roce 2021 si možná pamatují poštolku Pištu. Vyletěl tehdy na hradní věž a nechtěl zpátky, báli jsme se, že se nevrátí. Pišta celý rok trénoval a letos nám to chce ukázat ještě jednou - opět vystoupí s Karlem Nejmanemsokolníkem biologické ochrany z letiště v Hradci Králové a kromě Pišty vystoupí i káně Harrisovo, raroh a orel skalní.

Fakírskou a ohňovou show obohatí program Petr Dragon Kozák. Chůze a skoky na střepech, ležení na fakírském loži, žonglování s ohni. Bude to stát za to! A pozor, nebude chybět ani fakírská škola.

Kolem poledne by na hradě neměli chybět všichni milovníci pečení. Na hodokvas totiž dorazí Markéta Tomášková, účastnice populární soutěže o pečení známé z České televize. Na pódiu předvede něco ze svého pekařského umění, výrobky budete moci také ochutnat. Přijede zároveň se svými kolegy z Farmy ve vsi a zakoupit tak budete moci například sušené květiny.

Dorazí k nám také pan Červinka z Shervudu. Ukáže své kovářské řemeslo a děti jistě ocení historický kolotoč, na kterém se budou moci povozit.

V dopoledních hodinách vystoupí ostravský písničkář Zdeněk "Mendoš" Furmančík. Nezapomeneme ani na keltskou hudbu, která se k hodokvasu tematicky hodí. Těšte se tedy také na Kelt Grass Band.

Milujete hry? To jste u nás správně. Tajuplný svět podivuhodných her totiž přijede představit Jiří Šebesta. Nabízí nezapomenutelný zážitek, který vám zamotá hlavu fantaskními příběhy. Hry jsou vytvořeny ze dřeva, kovu, kamení, bavlny apod. Jejich odlišnost je specifikum a jsou nezaměnitelné od klasických sériově vyráběných her. Přijďte si je vyzkoušet!

Milan Šťastný zahraje loutkovou nepohádku Mundrák Jozefus podle slezské pověsti o vykutáleném Jozefusovi, který napálil dva handlíře. Představení je interaktivní, děti si loutky i vyzkouší. Nezůstane pouze u nepohádky - v malém hradním sále se těšte i na čtení a dílničky - Pověsti z ostravska a okolí. Dílny a přestavení jsou vhodné pro děti od 6 let, mladší spíše v doprovodu rodičů.

Pěknou památku na hradní hodokvas si můžete odnést z originálního fotokoutku Printerka. Vyfotit se můžete v historických kostýmech.

Renáta Jahodová je bylinkářka a lektorka. Na hradě bude prodávat bylinkové čaje a svou autorskou knihu Moudrost přírodního léčení. Nezůstane ovšem pouze u prodeje. Přijďte na voňavé dílničky! V dopoledních hodinách si vyzkoušíte výrobu bulinkové koupelové soli, odpoledne přijde na řadu poznávačka bylinkových čajů.

Celým dnem návštěvníky bude provázet ostravský moderátor, improvizační herec a bavič Petr Kubala. V Ostravě má svou talkshow se známými hosty s názvem Kafrárna.

Program i prodejce postupně doplňujeme. Vše bude podrobně představeno v události na Facebooku.

Partnerem akce je společnost HSF System a.s.

Foto: Radim Kuzmin

Vstupenky můžete zakoupit online zde nebo na pobočkách OSTRAVAINFO!!! K dispozici budou také na místě před akcí.

Jak se na akci dostanete:

Zadejte název zastávky nebo ulice, odkud chcete vyrazit, a najděte si nejlepší dopravní spojení.

GALERIE

HodokvasFoto: Radim KuzminFoto: Radim KuzminFoto: Radim KuzminFoto: Radim Kuzmin

VSTUPENKY

V prodeji

Zvýhodněný předprodej do 7. 10. 2022:

100,- dospělí

60,- děti, studenti, senioři nad 63 let, TP, ZTP, ZTP/P 

280,- rodinné vstupné (2 dospělí + 2-3 děti) 

 

Na pokladně hradu v den akce 8. 10. 2022:

120,- dospělí
60,- děti, studenti, senioři nad 63 let, TP, ZTP, ZTP/P 

350,- rodinné vstupné (2 dospělí + 2-3 děti) 

 

Zdarma děti do 5 let vč., doprovod ZTP/P.


REZERVOVAT VSTUPENKY

MÍSTO AKCE

Slezskoostravský hrad

Hradní 1
Slezská Ostrava
71000


www.slezskoostravskyhrad.cz

DALŠÍ AKCE v místě (1)

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO