Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Akce v Ostravě

4vstupenka

Zábava

Výsledkem spolupráce Vyhlídkové věže Nové radnice, Slezskoostravského hradu, Dolních Vítkovic a Landek Parku je vznik exkluzivního produktu s názvem 4 Vstupenka

  • 01. listopadu 2021 - 31. prosince 2022
  • Ostrava

Jak nejlépe prozkoumat nejzajímavější atraktivity Ostravy? Zkuste 4vstupenku, díky které navštívíte za zvýhodněnou cenu turisticky oblíbená místa. 4vstupenku můžete zakoupit v infocentrech OSTRAVAINFO!!! a na pokladnách jednotlivých míst ve dvou verzích.

4vstupenka pro jednotlivce

Zahrnuje výjezd na Vyhlídkovou věž Nové radnice, vstup na Slezskoostravský hrad, komentovanou prohlídku Vysokopecní okruh s výjezdem na Bolt Tower v Dolních Vítkovicích a prohlídku největšího hornického muzea Landek Park. Cena 509,-.

4vstupenka pro rodinu (2 dospělí + 3 děti do 15let)

Za cenu 1 599,- vyjedete na Vyhlídkovou věž Nové radnice, objevíte tajemství Slezskoostravského hradu, navštívíte hornické muzeum Landek Park a v rodinné verzi je komentovaná prohlídka Dolních Vítkovic nahrazena, pro děti určitě zajímavější, návštěvou Velkého světa techniky.

Vyhlídková věž Nové radnice je určitě skvělým místem, kde svůj výlet v Ostravě zahájit. Nová radnice se pyšní titulem největšího radničního komplexu v republice a vyhlídková věž je zároveň nejvyšší radniční věží v ČR! Na vyhlídku ve výšce 73 metrů vás pohodlně vyveze výtah a rozhled je opravdu krásný - na celé město, Moravskoslezské Beskydy, blízké Polsko a při opravdu dobré viditelnosti můžete vidět i Praděd. Navíc můžete využít služeb průvodce, který může zodpovědět vaše zvídavé dotazy a nebo vám povykládat něco o historii či současnosti města. 

Slezskoostravský hrad rozhodně nelze porovnávat s Karlštejnem, Bouzovem nebo jinými hrady, ale rozhodně stojí za návštěvu a při seznámení s jeho historií a pohnutým osudem určitě zaslouží obdiv. Dříve pevnost, která strážila česko-polskou hranici, později renesanční zámek, kde v 16. století žili Sedlničtí z Choltic, byl silně poškozen těžbou uhlí. Klesl o 16 metrů! Jeho ruiny byly od roku 2004 opravovány a dnes slouží převážně pro pořádání rozličných kulturně-společenských akcí. 

Hornické muzeum Landek park se svými expozicemi řadí k největším hornickým muzeím v republice. Je to jediné místo v Ostravě, kde ještě můžete sfárat pod zem. Součástí prohlídkového okruhu je také expozice báňského záchranářství.

Dolní Vítkovice patří k nejnavštěvovanějším památkám nejenom v Ostravě, ale také v celé republice. Industriální komplex bývalých železáren nabízí mnoho aktivit. V rámci 4 vstupenky pro dospělé jde o vysokopecní okruh s výjezdem na vyhlídkovou věž Bolt Tower s kavárnou, seznámíte se s historií železáren, výrobou oceli, zpracování uhlí, životem zaměstnanců... Rodinná 4vstupenka zase zahrnuje návštěvu Velkého světa techniky. Toto interaktivní muzeum zabaví celou rodinu na dlouhé hodiny. Dozvíte se spoustu zajímavostí, můžete se podívat na film ve 3D kině nebo navštívit Science show v Divadle vědy. 

Jak se na akci dostanete:

Zadejte název zastávky nebo ulice, odkud chcete vyrazit, a najděte si nejlepší dopravní spojení.

GALERIE

4vstupenka4vstupenka

VSTUPENKY

V prodeji

1 599,- / 509,-


REZERVOVAT VSTUPENKY

MÍSTO AKCE

Ostrava


Ostrava
0


www.ostrava.cz

DALŠÍ AKCE v místě (2)

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO