Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Akce v Ostravě

Pimprléto

Loutkové divadlo

Prázdninový festival Divadla loutek

  • 17. července - 14. srpna 2022
  • Divadlo loutek Ostrava

Amfiteátr Divadla loutek Ostrava letos opět nebude zahálet ani o prázdninách. Po krátké pauze na začátku července otevře své brány a přivítá diváky. Pimprléto 2022 odstartuje 17. července a potrvá až do 14. srpna. Na malé i velké příznivce pohádkového divadelního světa čeká bohatý víkendový program doplněný v letošním roce o tvůrčí dílny pro veřejnost a dokonce o výtvarný art camp s japonským loutkářem.

Letošní Pimprléto je doslova nabito programem. Divadlo podobně jako v minulých ročnících pozvalo profesionální a poloprofesionální divadelní soubory a spolky. 

Kromě oblíbených sobotních a nedělních pohádek v amfiteátru, budou letos opět připraveny také páteční koncerty a nově dokonce loutkové představení pro dospělé. Představení Putin lyžuje brněnského Divadla Líšeň je určeno pro diváky od 12 let. Jeho téma je nadmíru aktuální. Velkým lákadlem koncertů v rámci Pimprléta bude určitě Jiří Schmitzer se svým acoustic punkovými písničkami. Páteční koncerty a divadlo pro dospělé doplní dětmi milovaná a dospělé bavící kapela Bombarďák a písničkář Michal Horák, který získal cenu objev roku v anketě Zlatý slavík a byl také nominován jako objev roku v anketě Anděl. 

Letošní program Pimprléta je navíc doplněn o velmi bohatou kreativní část. Od 18. do 22. července nabídne rodinám s dětmi možnost navštívit na alternativní scéně Divadla loutek dřevěné dílny Báry Hubené. Dospělí s dětmi si během nich budou moci vytvořit vlastní dřevěnou marionetu nebo maňáska s dřevěnou hlavou. Od 25. - 29. července bude alternativní scéna Divadla loutek patřit pro změnu příměstským táborům, během kterých lektoři Pimprléta seznámí děti s loutkovým divadlem zase jinak. Novinkou letošního ročníku je loutkářský výtvarný art camp s japonským loutkářem Noriyukim Savou. Celý týden v jeho společnosti a v prostorách Divadla loutek s názvem Východ, západ a les je určený zájemcům ve věku od 10 do 15 let.

Více sledujte na webu Divadla loutek.

Jak se na akci dostanete:

Zadejte název zastávky nebo ulice, odkud chcete vyrazit, a najděte si nejlepší dopravní spojení.

GALERIE

PimprlétoPimprléto

VSTUPENKY

V prodeji

Ceny u jednotlivých představení. 

Viz. program.


REZERVOVAT VSTUPENKY

MÍSTO AKCE

Divadlo loutek Ostrava

Pivovarská 3164/15
Moravská Ostrava a Přívoz
70200


podatelna@dlo-ostrava.cz

DALŠÍ AKCE v místě (14)

+ dalších 6 akcí

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO