Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Akce v Ostravě

POZOR ZMĚNA

Divadlo ABC, Praha - Romeo a Julie

Činohra

Slavný příběh o lásce a nenávisti, o osudovém nesváru mezi dvěma rody a o tom, jak může malichernost vést k osudové tragédii.

  • 05. listopadu 2021
  • 19:00
  • Dům kultury města Ostravy

Inscenace je součástí nerealizovaného abonmá 2020/2021, které kompletně překládáme do sezóny 2021/2022. Abonentky zakoupené pro sezonu 2020/2021 zůstávají v platnosti. Vstupné zůstává v platnosti.

Režisér a umělecký šéf Michal Dočekal uvedl Romea a Julii po svém nástupu do Městských divadel pražských jako druhou hru sezony 2018-2019. V této nejslavnější tragédii o lásce a nenávisti dokázal spojit dokonalou kombinaci tvůrců: Dočekal, Marečková, Piškula, Havelka.

Hru přenesl do nekonkrétní současnosti, v níž postavy nosí hipsterské čepice, Julie si zpívá ABBU a veronský ples je diskotékou v moderních maskách. Zachoval však původní veršovaný jazyk v překladu Martina Hilského. Zázračně se to nebije, ale naopak skvěle funguje. Obsadit Terezu Marečkovou do role Julie byla sázka na jistotu. Hvězda brněnského Divadla Husa na provázku zazářila jako Vitka v tamní stejnojmenné inscenaci a s Dočekalem spolupracovala na „provázkovské" Dynastii nebo na opeře Utrpení knížete Sternenhocha v Národním divadle. Marečková je jako vždy neskutečně zábavná a jedinečně krásná. Svým výkonem Julii ozvláštnila natolik, že inscenace jako by byla hlavně o ní.

Neznamená to však, že by ostatní zastínila. Zdeněk Piškula jako Romeo, Dana Batulková a Jiří Štrébl jako Juliini rodiče Kapuleti i Sabina Remundová v roli Juliiny chůvy podávají suverénně vynikající výkony. Mimořádně poutavá je dvojice Romeových kumpánů Benvolia a Merkucia v podání Čeňka Vaculíka a Filipa Březiny nebo Martin Donutil jako sluha Petr, jehož ústy promlouvá původní Chór.

Podle tvůrců není příběh až tak o lásce, jako spíše o strachu a nenávisti, která lásku zabíjí. Podle dramaturga inscenace Daniela Přibyla šlo hlavně o ztvárnění výbušné emocionality, což se rozhodně povedlo. Tragédie se střídá s vtipem, intimní pomalejší scény s rychlejšími a všechno šlape od začátku až do známého tragického konce.

Emocionální atmosféru pozdvihuje k dokonalosti zásadní část skládačky, a tou je hudba Please The Trees. Melodie živě interpretované trojicí Václav Havelka – Jan Svačina – Kryštof Kříček přímo na jevišti svou intenzitou a energickým nábojem stojí v kontrastu s minimalistickou scénou Dragana Stojčevského. K pohybové spolupráci byla přizvána L. Vagnerová z oceňovaného pohybového divadla Lenka Vagnerová & Company. Všechno dohromady pak tvoří bezchybný celek a silný zážitek, který ve vás zůstane dlouho po odchodu z divadla.

Autor: William Shakespeare
Režie: Michal Dočekal
Hrají:  Zdeněk Piškula, Milan Kačmarčík, Pavel Čeněk Vaculík / Kryštof Krhovják, Tereza Marečková, Jiří Štrébl, Dana Batulková, Michael Vykus, Martin Donutil, Sabina Remundová, Filip Březina, Aleš Bílík, Vojtěch Dvořák, Fanny Barrouquére / Lucie Anna Zatloukalová, Barbora Rokoszová, Jaroslav Blažek / Matyáš Darnady, Jakub Dittrich / Daniel Krečmar, Matyáš Darnady / Jaroslav Blažek
Please The Trees (Václav Havelka, Jan Svačina, Kryštof Kříček)

Za roli Romea byl Zdeněk Piškula navržen do širších nominací kategorie Činohra muži Cen Thálie 2019.

Jak se na akci dostanete:

Zadejte název zastávky nebo ulice, odkud chcete vyrazit a najděte si nejlepší dopravní spojení.

GALERIE

Romeo a JulieRomeo a JulieRomeo a JulieRomeo a Julie

VSTUPENKY

V prodeji

570,- / 520,- / 450,- / 350,- / 300,- / 250,-


REZERVOVAT VSTUPENKY

MÍSTO AKCE

Dům kultury města Ostravy

28. října 2556/124
Moravská Ostrava a Přívoz
70200


www.dkmoas.cz

DALŠÍ AKCE v místě (55)

+ dalších 47 akcí

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO