Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Akce v Ostravě

Chorvatsko, jak to neznáte

Cestopis

  • 23. dubna 2024
  • 19:00
  • Centrum Pant

Přednáška Veroniky Flodrové s podtitulem "aneb daleko od moře a blízko k horám" je o méně známých oblastech Chorvatska, které jsou daleko od moře a blízko k horám aneb poznej Chorvatsko za oponou plážového turismu.
Podíváme se do tajemných pohoří, k tyrkysovým řekám i jezerům, do hlubokých jeskyní i podzemních hangárů vytesaných v hoře, ale také nahlédneme k místním lidem do jejich životů i domovů, kde teče rakija proudem.

Přijď si se mnou zacestovat a zjistit, jaké přírodní krásy skrývá chorvatské nedotčené vnitrozemí, kolik hadů je člověk schopný potkat (a přežít) za týden, proč se Chorvatům neříká ne a proč se pro přežití na Balkáně musíš naučit pít rakiji.
Dále zjistíš, jak se boří mýty člověka, který do Chorvatska nikdy nechtěl, protože "tady není nic hezkého, jen narvané pláže" a teď tu každý půl rok v roce vesele bydlí a nemůže bez něj být.
Dozvíš se tipy na krásná a často neznámá místa, nahlédneš do mých zážitků z cest i spaní v autě, poznáš nedotčenou chorvatskou přírodu a pohostinné Chorvaty nalévající kolemjdoucím rakiji na každém kroku.

Upozornění! Toto není přednáška pro profesionální plážové povaleče, ale pro ty z vás, kteří chcete nahlédnout za oponu této profláklé přímořské země.

"Moje jméno je Veronika, jsem delegátka a průvodkyně Chorvatskem i celým Balkánem a hlavně velká milovnice odlehlých míst této země, kam běžný turista chytající bronz u Jadranu nezamíří. Jsem také člověk, který v Chorvatsku před pár lety neviděl nic pěkného, ale práce delegátky a průvodkyně v této oblasti mi otevřela oči. Chorvatsko není totiž jen o moři a letní dovolené na pláži, je tu toho mnohem, MNOHEM více k nahlédnutí."

GALERIE

Chorvatsko, jak to neznáteChorvatsko, jak to neznáteChorvatsko, jak to neznáteChorvatsko, jak to neznáte

VSTUPENKY

V prodeji

150,-


KOUPIT VSTUPENKY

MÍSTO AKCE

Centrum Pant

Čs. legií 22
Moravská Ostrava a Přívoz
70200

www.centrum-pant.eu 


   

DALŠÍ AKCE v místě (6)

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO