Vyhlídková věž Nové radnice

Vyhlídková věž je celoročně přístupná veřejnosti a je jednou z hlavních turistických atraktivit Ostravy. Ročně věž navštíví až 45 tisíc návštěvníků.

Vstupné: 50,- dospělý / 40,- dítě, student, důchodce / 20,- děti od 3 do 6 let
Provozní doba: listopad - únor: Po-Ne 9:00-17:00 / březen - říjen: Po-Ne 9:00-19:00
T: +420 599 443 096 M: +420 602 712 920
E: vez@ostravainfo.czVyhlídková věž Nové radnice je bezbariérová. Bezbariérový vstup s obsluhou se nachází vpravo od hlavního vchodu. S otevřením pomůže vrátný po přivolání zvonkem. Zvonek je nalevo od dveří, ve výšce 1060 mm.

Znáte -li někoho, kdo se rád dívá na Ostravu z výšky, můžete ho taky obdarovat netradičním dárkem v podobě permanentky nebo předplacené vstupenky na jeden vstup pro dvě osoby.
Cena permanentky je 500 Kč pro dospělé a 400 Kč pro děti, studenty a seniory.  V ceně je 15 vstupů na Vyhlídkovou věž.
Předplacená vstupenka je za 100,- Kč pro 2 dospělé osoby.

permice
 
Nová radnice je nejznámější stavbou Ostravy, největším radničním komplexem v ČR. Mohutná dvoukřídlá budova s centrální částí a vyhlídkovou věží se stavěla v letech 1925 až 1930. Jedním z hlavních důvodů vzniku Nové radnice byla příprava župního zřízení a vznik tzv. Velké Ostravy sloučením s okolními moravskými obcemi (Hrabůvka, Mariánské Hory, Nová Ves, Přívoz, Vítkovice a Zábřeh nad Odrou). Hlavním iniciátorem byl vládní komisař a pozdější starosta Jan Prokeš. Radnice se stavěla podle projektu dvou architektů Františka Koláře a Jana Rubého. Vedením stavby byl pověřen tehdy mladý architekt Karel Kotas. Budova s celkovými náklady 52 milionů korun byla slavnostně otevřena dne 28. října 1930 u příležitosti státního svátku Československé republiky. Centrální část budovy je zpevněná 3 m silnou železobetonovou deskou, aby udržela dodnes nejvyšší radniční věž v republice. Věž je vysoká 85,6 m, vyhlídková terasa, která je přístupná veřejnosti je ve výšce 73 m, věžní hodiny váží více než půl tuny a ciferník má průměr 350 cm, délka ručiček 175 cm, hodinový stroj je dnes již nahrazen moderní technikou umožňující pravidelné bití hodin. Rychlovýtah ve věži byl ve své době nejvyšší v republice (51 m). Náměstí, na kterém se nachází budova Nové radnice, se jmenuje Prokešovo. Jeho dominantou je od roku 1999 socha Ikara od akademického sochaře Františka Štorka. Ikarus váží 7 tun a je třetí největší bronzovou plastikou v ČR. Socha má symbolizovat podle pověsti vzlety a pády Ostravy.
 
Kalendář akcí
Panoramatická
kamera
Kurzovní
lístek
Newsletter -
odběr novinek
Najdete nás
na facebooku
Komunikujeme
také přes Skype
Sledujte nás na Twitteru
Kontakty OIS
 
QRKde nás najdete