Další články z rubriky

POBOČKA ELEKTRA

POBOČKA ELEKTRA

Pobočka Ostravského informačního servisu, s.r.o. v centru Ostravy.

Přečíst celý článek

POBOČKA KAROLINA

POBOČKA KAROLINA

Pobočka Ostravského informačního servisu, s.r.o. přímo v OC Forum Nová Karolina.

Přečíst celý článek

NOS - Novinky OStravska
Zajímají vás novinky z kulturního a společenského života v Ostravě? Přihlaste se k odběru novinek!!!
 

POBOČKA VĚŽ

Adresa: Prokešovo náměstí 1803/8, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz
Město: Ostrava
T: +420 599 443 096; M: +420 602 712 920
F: +420 599 443 095
E: vez@ostravainfo.cz
W: www.ostravainfo.cz
Facebook Vyhlídkové věže


PROVOZNÍ DOBA:
listopad - únor: po-ne 9:00 - 17:00
březen -říjen: po-ne 9:00 - 19:00

Sídlíme v budově ostravské Nové radnice a máme výhodu v tom, že se na Ostravu můžeme podívat hezky shora. Nabízíme totiž jedinečný výhled na město, ať už plné zeleně, zasněžené, noční či zatažené. V létě se můžete touto vyhlídkou kochat celý den od deváté ranní do sedmé večerní, v zimě od devíti do pěti hodin. Každou půlhodinu jsou Vám k dispozici naši průvodci, kteří vám poskytnou výklad o městě, a pokud máte s sebou i návštěvu z ciziny, tak Vám podáme výklad v anglickém i jiném cizím jazyce.
Vstupné na věž činí pro dospělou osobu bez statutu studenta či důchodce rovných 50 korun, studenti a důchodci zaplatí 40 korun, děti od 3 do 6 let dvacet korun a naši nejmenší do 3 let mají vstup zdarma. Slevy poskytujeme i návštěvníkům s průkazem ZTP  nebo ZTP/P.
Nabízíme originální suvenýry s logem Ostravy, zajímavé knihy o Ostravě, vstupenky na nejrůznější kulturní a sportovní akce, a také občerstvení, kdyby Vám snad z pohledu z výšky vyhládlo či vyschlo v ústech.
Prodáváme i mapy, pohledy Ostravy nebo balíčky zážitků. Myslíme taky na řidiče: koupíte u nás dálniční známky na vozy do 3,5 tun do ČR, Slovenska i Rakouska. Najdete u nás i směnárnu: směňujeme eura, złote, libry, dolary, forinty, švýcarské franky, a to bez poplatku.
Pokud jste firma, škola, či jiná instituce, nebo jen parta přátel a chcete, abychom s Vaší návštěvou počítali a nachystali si výklady v potřebných jazycích či se s Vámi prošli po centru Ostravy a ukázali Vám zajímavá a historická místa této moravskoslezské metropole, pak se objednejte předem, a to buď telefonicky na čísle  599 443 096 nebo emailem na adrese vez@ostravainfo.cz. Každoročně pořádáme mnoho zajímavých prohlídek městem nebo akcí přímo na vyhlídkové věži, viz přehled.
Přijďte k nám, vždy se na Vás bude těšit příjemný kolektiv pracovníků nadšených pro svou práci a v jakémkoli počasí dobře naladěných.

Akceptovaný způsob platby: hotovost, platba kartou. Při směně peněz není možno platit kartou.

Vyhlídková věž Nové radnice je bezbariérová. Bezbariérový vstup s obsluhou se nachází vpravo od hlavního vchodu. S otevřením pomůže vrátný po přivolání zvonkem. Zvonek je nalevo od dveří, ve výšce 1060 mm.

JAK SE K NÁM DOSTANETE?

Autem:

  • ze směru Bohumín, Racibórz, Wodzisław po dálnici D1 (bez poplatku) na exitu 366 sjeďte ve směru Ostrava-Hrušov, dále pokračujte ulicí Bohumínskou (II/647) a po zhruba 5 km sjeďte na mimoúrovňové křižovatce  směrem na Centrum, přejeďte řeku Ostravici a odbočte vpravo. Za kruhovým objezdem už uvidíte odbočku k podzemním garážím pod Novou radnicí.
  • ze směru Opava po silnici I/56 přes Hlučín a Petřkovice, přejedete most přes řeku Odru a pokračujete zhruba 4 km stále rovně ulicemi Hlučínskou a Sokolskou. Nová radnice a vjezd do podzemních garáží bude po Vaší levé straně.
  • ze směru Havířov, Těšín po silnici I/11 (ulice Rudná)  až k obchodnímu domu Hornbach, na křižovatce odbočte vlevo směrem na Bohumín a Centrum. Pokračujte asi 4 km ulicí Místecká a na světelné křižovatce odbočte vlevo směrem na Centrum. Na následující světelné křižovatce odbočte vpravo a jeďte rovně ulicí Českobratrskou, na velké světelné křižovatce odbočte vlevo. Za kruhovým objezdem už uvidíte odbočku k podzemním garážím pod Novou radnicí.
  • ze směru Frýdek-Místek po silnici R56 (s dálniční známkou), která na území Ostravy přechází v ulici Místeckou. Na světelné křižovatce odbočte vlevo směrem na Centrum. Na následující světelné křižovatce odbočte vpravo a jeďte asi 1 km rovně ulicí Českobratrskou, na velké světelné křižovatce odbočte vlevo. Za kruhovým objezdem už uvidíte odbočku k podzemním garážím pod Novou radnicí.
  • ze směru Karviná po silnici I/59, na prvním kruhovém objezdu na území Ostravy se dejte doprava ve směru Slezská Ostrava. Pokračujte Těšínskou ulicí až na její konec (4km), na světelné křižovatce zahněte vpravo, následující křižovatku projeďte rovně. Jakmile podjedete zelenou lávku pro pěší, odbočte vpravo na rampu mimoúrovňové křižovatky a pokračujte ve směru na Centrum. Přejeďte řeku Ostravici a odbočte vpravo. Za kruhovým objezdem už uvidíte odbočku k podzemním garážím pod Novou radnicí.
  • ze směru Brno, Olomouc z dálnice D1 sjeďte na exitu 361 ve směru Centrum. Pokračujte po silnici I/56 zhruba 3 km až na světelnou křižovatku. Zde odbočte vpravo a na následující světelné křižovatce opět vpravo a jeďte rovně ulicí Českobratrskou, na velké světelné křižovatce odbočte vlevo. Za kruhovým objezdem už uvidíte odbočku k podzemním garážím pod Novou radnicí.

MHD:

  • z železniční stanice Ostrava – Svinov jeďte tramvají linky 8 nebo 9 (směr Hlavní nádraží nebo Plynárny) na zastávku Důl Jindřich. Dále pokračujte pěšky asi 500m ulicí 30. dubna, Novou radnici s vyhlídkovou věží uvidíte už z dálky.
  • z železniční stanice Ostrava – Hlavní nádraží jeďte trolejbusem linky 101, 102 nebo 106 na zastávku Nová radnice
  • z Ústředního autobusového nádraží přejděte na tramvajovou zastávku Náměstí republiky, jeďte tramvají linky 1,2,8,9,11 (směr Centrum) na zastávku Důl Jindřich. Dále pokračujte pěšky asi 500m ulicí 30. dubna, Novou radnici s vyhlídkovou věží uvidíte už z dálky. Z Náměstí republiky můžete také jet trolejbusem linky 103 na zastávku Nová radnice.

Jsme členem Asociace turistických informačních center České republiky:

 

25.06.2015, 14:15
Kalendář akcí
Panoramatická
kamera
Kurzovní
lístek
Newsletter -
odběr novinek
Najdete nás
na facebooku
Komunikujeme
také přes Skype
Sledujte nás na Twitteru
Kontakty OIS
 
QRKde nás najdete